کد خبر: 3805351
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
گروه معارف- مدیرکل ارشاد البرز با تاکید بر اینکه تحمل سختی‌های ایام انتظار انسان‌ساز است، گفت: انتظار از دیدگاه شیعه و اهل بیت‌(ع) یک عبادت بزرگ محسوب می‌شود.

انتظار فرج بزرگترین عبادت است

ناصر مقدم، مدیرکل ارشاد البرز در گفت وگو با ایکنا از البرز ضمن تبریک میلاد با سعادت امام زمان‌(عج) به حضور تمام شیعیان جهان، برترین و والاترین عمل را انتظار فرج معرفی و اظهار کرد: در عصر غیبت که همچنان ادامه دارد، وظیفه منتظر ضمن آمادگی و ایجاد امید، انگیزه و علاقه در وجود خود، این است که جامعه و دیگران را هم نسبت به مسئله انتظار آشنا و آگاه سازد.
وی ابراز کرد: انتظار از دیدگاه شیعه و اهل بیت‌(علیهم‌السلام) یک عبادت بزرگ محسوب شده و تحمل سختی‌های ایام انتظار، انسان‌ساز است.
این مسئول با اشاره به وظایف انسان منتظر، عنوان کرد: فرد منتظر باید نسبت به مسئله انتظار درک کافی داشته و امام زمان‌(عج) خود را بشناسد تا بتواند به درستی به وظایف خود در دوران غیبت عمل کند.
وی با تأکید بر اینکه بدون معرفت به این مسائل، نمی‌توان از امام زمان(عج) خویش دفاع کرد، خاطرنشان کرد: به فرموده پیامبر اکرم‌(ص)، هرکس بمیرد و امام زمان خود را نشناسد، مانند مرگ دوران جاهلیت از دنیا رفته است.
مقدم با اشاره به شرایط امروز دنیا، اذعان داشت: با توجه به همه مشکلاتی که گریبان ملت‌ها را گرفته است، یک نگاه امیدوارانه در عموم مردم کشورها وجود دارد که خبر از آینده روشن دنیا در قالب مصلح جهانی می‌دهد.
وی ادامه داد: این امر نشانگر این است که مسئله فرج و ظهور منجی اعتقاد همه ادیان بوده که وجه مشترک عقیده تشیع و اسلام با دیگر ادیان و مذاهب است.
این مسئول عنوان کرد: هر یک از ادیان و مذاهب، منجی خویش را متعلق به دین و مذهب خود می‌دانند، در حالی که با نگاهی به قرآن کریم که آخرین و کامل‌ترین کتاب الهی است، درمی‌یابیم که امام دوازدهم شیعیان همان مصلح جهانی است.
وی گفت: منجی عالم بشریت همان شخصیتی هستند که پیامبر اسلام(ص) از نام و کنیه ایشان قبل از تولدش خبر می‌دهد و مردم را از تولد و سپس غیبتش آگاه می‌سازد.
مدیرکل ارشاد البرز بیان کرد: نقش شیعیان در این برهه زمانی علاوه بر عمل به دستورات دینی و رهنمودهای امام زمان‌(عج)، شناساندن این امام شریف به جهان است.
مقدم در پایان در خصوص ویژگی‌های حکومت امام زمان‌(عج) خاطر نشان کرد: عدالت، امنیت، محبت و مودت در حکومت امام زمان‌(عج) برپا می‌شود و ایشان ریشه ظلم و فساد را در جامعه از بین می‌برند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: