کد خبر: 3805552
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
گروه اجتماعی ــ مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از خسارت ۲۳۲ میلیارد ریالی بارش‌های اخیر به راه‌های مواصلاتی و ابنیه فنی در دست احداث استان مرکزی خبر داد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رساني اداره‌ کل راه و شهرسازی استان مرکزی، احمد مرزبان اظهار کرد: در پی بارش‌های اخیر خسارات زیادی به راه‌های استان بخصوص راه‌های روستایی، ابنیه فنی و پل‌ها وارد شده است که بر اساس گزارشات دریافتی تعداد 49 پروژه در دست احداث به نحوی آسیب دیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی اعلام کرد: 217 کیلومتر از راه‌های فرعی و روستایی و 43 کیلومتر از راه‌های اصلی و تعداد 265 ابنیه فنی آسیب‌دیده است.
وی میزان خسارت وارده به زیرسازی را 111000 میلیون ریال، روسازی 25000 میلیون ریال و ابنیه و پل‌ها را 95800 میلیون ریال اعلام نمود.
این مقام مسئول بیشترین خسارات را در جاده خمین – الیگودرز و پس از آن جاده لوزدر بخش کمره، جاده سکانه بخش کمره خمین جاده خمین – محلات و محور زیرآب محلات عنوان نمود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی افزود: بیشترین خسارت وارده به راه‌های مواصلاتی شهرستان خمین برآورد شده و به ترتیب اراک، تفرش، ساوه و زرندیه، محلات، کمیجان، شازند و فراهان خسارت دیده‌اند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: