کد خبر: 3805559
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
گروه اجتماعی ــ مدیر مرکز تحکیم خانواده سایبان مهر همدان از اجرای طرح «۳۱۳ ازدواج طلایی» طی ۹۹۹ روز در همدان خبر داد.

طرح 313 ازدواج طلایی در همدان اجرا می‌شودنرجس اسکندریان، مدیر مرکز تحکیم خانواده سایبان مهر در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات این مجموعه کاهش آمار طلاق و افزایش ازدواج در سطح شهر است.
وی از اجرای طرح «313 ازدواج طلایی» طی 999 روز در همدان خبر داد و افزود: در این طرح ابتدا دختران و پسران مجرد با ثبت‌نام در مرکز و تکمیل فرم ثبت‌نام از کارگاه‌ها و دوره‌های مشاوره‌ای پیش از ازدواج توسط کارشناسان مجرب بهره‌مند می‌شوند.
مدیر بنیاد تحکیم خانواده سایبان مهر اضافه کرد: در ادامه دختران و پسران همسان زیر نظر مشاوران مجرب به یکدیگر معرفی شده و در صورت عدم مشکل طرفین با یکدیگر عقد می‌کنند در این زمان افراد وارد مرحله و دوره‌های آموزشی حین عقد می‌شوند.
اسکندریان ادامه داد: این چرخه با برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های مختلف تا فرزندآوری و پس از آن نیز ادامه می‌یابد، از آنجا که بیشترین آمار طلاق متعلق به سال اول ازدواج است این مجموعه در نظر دارد تا با برگزاری این دوره‌ها، طلاق را کاهش داده و موجب ترویج سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی میان زوجین شود.
وی با بیان اینکه در طرح 313 زوج طلایی، 313 زوج در طول یک سال از خدمات 20 گانه این مجموعه بهره‌مند می‌شوند، گفت: همسان‌گزینی، برگزاری جلسات مشاوره و کارگاه‌های آموزشی، کمک به تهیه جهیزیه حداقلی، خریدهای زوجین پیش از ازدواج، برگزاری مراسم عقد و عروسی، کمک هزینه ماه عسل، برگزاری اردوهای تفریحی، ارتباط با زوجین توسط مشاوران بعد ازدواج و ... از جمله اقدامات ۲۰ گانه طرح 313 زوج طلایی است.
مدیر بنیاد تحکیم خانواده سایبان مهر همدان گفت: علاقه‌مندان برای حضور در این طرح می‌توانند جهت ثبت نام به دفتر مرکز در مجتمع ولیعصر(عج) واقع در خیابان میرزاده عشقی مراجعه کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: