کد خبر: 3805562
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
گروه اجتماعی ــ استاندار لرستان از امدادرسانی شورای شهر و شهرداری تهران به مناطق سیل‌زده لرستان تقدیر کرد و افزود: لرستان همچنان نیازمند کمک است.

لرستان نیازمند کمک استبه گزارش ایکنا از لرستان، سیدموسی خادمی، استاندار لرستان امروز دوشنبه، دوم اردیبهشت در نشست با اعضای شورای شهر تهران اظهار کرد: شهرداری و شورای شهر تهران از همان روزهای ابتدایی سیل به فکر مردم استان بودند و حضور آنان را در کنار خود حس کردیم.
وی با بیان این‌که آن‌ها از معدود دستگاه‌هایی بودند که به لرستان آمدند، ادامه داد: امیدواریم در تداوم سازندگی‌ها لرستان نیز به کمک مابقی استان‌ها بیاید و قدردان زحمات همه به خصوص شهرداری و شورای شهر تهران هستیم.
خادمی با اشاره به این‌که با اتفاقی که در لرستان افتاد فاجعه مالی و اقتصادی در این استان رقم خورد، افزود: خوشبختانه خسارت جانی نداشتیم اما با توجه به آمار، دبی آب رودخانه در جریان سیل اخیر طی ۵۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده و تابه حال این مقدار را نداشته‌ایم.
استاندار لرستان با اشاره به این‌که قاعدتاً با تمهیداتی که اندیشیده شده بود نمی‌توانستیم به‌طور کامل از وارد آمدن این خسارات جلوگیری کنیم و در مقابل این وضعیت بایستیم، تصریح کرد: شهر به رودخانه تبدیل شده بود و حجم بالایی از خسارت و آسیب را به تاسیسات، راه‌ها و زیرساخت‌ها داشتیم.
وی با ذکر این مطلب که نکته شیرین و مقابل این سیل حضور تمام ایران و امدادرسانی به مردم حادثه‌دیده بود و باعث شد احساس کنند که تنها نیستند، بیان کرد: خوشبختانه از تمامی نهادها، گروه‌ها و مردم هر چه در توان داشتند کمک کردند.
خادمی سخت‌ترین کار را پاک‌سازی معابر و خانه‌ها، عنوان کرد و گفت: شبکه‌های هدایت آب‌های سطحی مسدود شده بود و خارج کردن این حجم گل و لای مشکل بود که کمک‌های فنی، تاسیساتی و همچنین اقدامات شهرداری تهران در پیشبرد روند کار نقش بسزایی داشت.
استاندار لرستان با بیان این‌که تاکنون شورا و شهرداری تهران کمک‌های ارزنده‌ای به لرستان داشته‌اند، اضافه کرد: اگر این امدادرسانی‌ها تداوم داشته باشند لطف بزرگی به مردم می‌شود هر چند که تاکنون نیز خیلی خوب کار کرده‌اند و قدردان زحمات هستیم.
وی با تاکید بر این‌که لرستان هنوز نیازمند کمک است، گفت: نیاز به این امدادها در بخش زیرساخت‌ها، ماشین‌آلات، منازل و اسباب و اثاثیه خانه به‌طور کامل حس می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: