iqna

هنر امروز می‌تواند مفاهیم اصلی نهضت عاشورایی را به نسل جوان‌ امروز منتقل کند

گروه فرهنگی: نماینده مردم شهرستانهای سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: شعر، فیلم، تئاتر و بخش های دیگر هنر با ظرفیتی که دارند می‌توانند تاثیر پذیری مفاهیم اصلی نهضت عاشورایی و شهادت حضرت‌امام حسین(ع) و مکتب حسینی را به نسل جوان‌ امروز منتقل کنند.

٧١ اثر به اولین «جشنواره ملی صنایع دستی آیات» در سمنان ارسال شد

گروه فرهنگی: رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمنان زمان برگزاری جشنواره صنایع دستی آیات را سی ام مهر بیان و از ارسال ٧١ اثر به این جشنواره خبر داد.

نماز بهترین سلاح در برابر جنگ نرم و شبیخون فرهنگی دشمن است

گروه فرهنگی: معاون هماهنگی امور استان‌های ستاد اقامه نماز با بیان اینکه به‌دنبال انعکاس نور نماز در شبکه‌های مجازی هستیم، ابراز کرد: با توجه به وجود جنگ نرم و شبیخون فرهنگی این مهم می‌طلبد تا خود را با سلاح نماز در برابر دشمن مجهز کنیم؛ لذا در نظر داریم تا از این فضا در راستای ترویج سبک زندگی دینی استفاده کنیم.

انتخابات اتحادیه موسسات و تشکل‌های قرآنی سمنان برگزار شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: انتخابات اتحادیه موسسات و تشکل‌های مردمی قرآن و عترت استان سمنان روز جمعه در شاهرود برگزار شد.

انگشتر رهبر معظم انقلاب به استاندار سمنان اهداء شد

گروه اجتماعی: معاون هماهنگی امور استان‌های ستاد اقامه نماز کشور در دیدار با استاندار سمنان انگشتر اهدایی مقام معظم رهبری را به پاس خدمات دکتر خباز در اشاعه و ترویج فرهنگ نماز تقدیم کرد.

۹۸۰ گفتمان دینی در سمنان برگزار شد

گروه فرهنگی: معاون فرهنگی، پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان سمنان از برگزاری ۹۸۰ گفتمان دینی طی تابستان سال‌جاری در سطح هشت شهرستان استان خبر داد.

ماه محرم فرصت مناسبی جهت ترویج سبک زندگی اسلامی و حسینی است

گروه اجتماعی: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: می‌توان از ظرفیت‌های ماه محرم در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی و حسینی بهره برد و از سوی دیگر این ایام که نخستین هفته آن مزین به هفته امر به معروف و نهی از منکر نیز است، می‌تواند بهترین زمینه را برای اشاعه سیره ائمه اطهار(ع) پدید آورد.

اجتماع عظیم مسلمانان در پیاده‌روی اربعین یکی از برکات انقلاب اسلامی است

گروه اجتماعی: امام جمعه آرادان اجتماع عظیم و میلیونی مسلمانان در پیاده‌روی اربعین را یکی از برکات انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: اجتماع عظیم عاشقان اهل ‌بیت (ع) در حماسه پیاده‌روی اربعین وموجب رعب و وحشت دشمن خواهد شد و چشم طمع آنان را نسبت به مرزهای ایران اسلامی و جهان اسلام کور می‌کند.

سامانه «دادور» در سیستم اداری سمنان راه‌اندازی می‌شود

گروه اجتماعی: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان، از راه‌اندازی سامانه «دادور» در سیستم اداری استان خبر داد و گفت: این سامانه مختص کسب، کار و سرمایه‌گذاری در سطح کشور است.

برگزاری مسابقات قرآن ویژه جامعه کار و تلاش و تعاون سمنان

گروه فعالیت‌های قرآنی: همزمان با سراسر کشور دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش و تعاون استان سمنان توسط اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار می‌شود.
گفتگو
گزارش