iqna

استفاده از امکانات جدید در ترویج فرهنگ قرآنی ضروری است

گروه فعالیت‌های قرآنی: استفاده از ابزار و امکانات جدید مانند فضای مجازی در ترویج فرهنگ قرآنی ضروری است.

منتظر خیران برای تامین مکان مؤسسه قرآنی هستیم

گروه فعالیت‎های قرآنی: مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت مدینة‌الرسول(ص) قزوین گفت: این موسسه به دلیل مشکل اساسی در بحث مکان نمی‌تواند به نحو شایسته پاسخگوی علاقه‌مندان به مباحث قرآنی باشد؛ چرا که مساحت زیرزمین 140 متری که تهویه مناسبی نیز ندارد در ۳ کلاس نزدیک به هم نمی‌تواند فضایی مناسب برای آموزش قرآن باشد.

فعالیت‌های سنتی قرآن، مجدد رونق یابد

گروه فعالیت‌های قرآنی: استاندار قزوین با اشاره به جلسات خانگی قرآن که در سال‌های گذشته رونق فراوان و اثرگذاری بالایی داشت، گفت: پدران به محض اینکه فرزندان به راه می‌افتادند آنها در این مجالس با خود می‌بردند تا قرآن در وجود کودکانشان نهادینه شود.

سامانه جامع و کامل اطلاعات قرآنی در قزوین نداریم

گروه فعالیت‌های قرآنی: دبیر شورای عالی قرآن استان قزوین گفت: علیرغم پیشرفت‌ها و اتفاقات خوب قرانی که در چند سال اخیر در استان قزوین رخ‌داده، شاهد کمبودها و نقص‌های فراگیری هستیم که این نقص‌ها باوجود یک سامانه کامل و جامعه اطلاعات قرآنی استان تا حد زیادی رفع خواهد شد.

قرآن، کتاب حکمت تأثیرگذار

گروه فعالیت‌های قرآنی: نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه اگر این قرآن به کوه نازل می‌شد کوه را متلاشی می‌کرد اما چرا برخی از افراد قرآن را می‌خوانند اما بر آن‌ها تأثیری ندارد،گفت: قلب برخی از افراد از نظر قساوت از سنگ سخت‌تر شده و باید دید که آن‌ها با قلب خود چه کردند که قرآن شفابخش در آن‌ها اثری نمی‌گذارد.

پایبند نبودن آمریکا به برجام انزوای بیشتر این کشور را درپی دارد

گروه سیاسی: معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: پایبند نبودن آمریکا به برجام موجب انزوای بیشتر این کشور در سطح بین‌المللی خواهد شد.

برپایی چهارمین همایش سوگواره تعزیه علمدار کربلا در قزوین

گروه فرهنگی: چهارمین همایش سوگواره تعزیه علمدار کربلا با اجرای تعزیه خوانان برجسته استان در قزوین برگزار می شود.

باید به دنبال تأمین اعتبارات پایدار باشیم

گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون فرهنگی و نظارت راهبردی دبیرخانه شورای هماهنگی و گسترش فعالیتهای قرآنی گفت: بودجه اختصاص داده‌شده در چند سال اخیر ثابت نبوده است و در برخی مواقع بودجه پرداخت‌شده نیاز فرهنگی و قرآنی کنید کشور را برآورده نمی‌کرد به همین سبب ضروری است به دنبال اعتبارات پایدار باشیم.

آغاز سومین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جوانان و ورزشکاران استان قزوین

گروه فعالیت‌های قرآنی: سومین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه ورزش و جوانان استان در مسجد ولایت قزوین آغاز شد.

7 هزار دانش‌آموز استان قزوین به راهیان نور اعزام می‌شوند

گروه اجتماعی: مسئول بسیج دانش‌آموزی استان قزوین با اعلام اینکه نخستین اعزام کاروان اردوی راهیان نور دانش‌آموزان دختر استان قزوین هم‌زمان با سراسر کشور از 22 مهرماه به شمال غرب کشور آغاز می‌شود، گفت: بهترین برنامه تأثیرگذار برای دانش‌آموزان به‌عنوان نسلی که انقلاب و دفاع مقدس را از نزدیک درک نکرده‌اند برنامه اردوی راهیان نور است.
یادداشت
گفتگو
گزارش