iqna

عدالت فرهنگی؛ رویکرد مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

گروه فرهنگی: معاون امور حقوقی و مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عدالت فرهنگی را از رویکردهای مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواند و گفت: در راستای اجرای عدالت فرهنگی نمایشگاه‌های کتاب استانی نیز دایر شد.

پالایش کتاب منافاتی با رشد فرهنگی جامعه ندارد

گروه فرهنگی: نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه پالایش کتاب هیچ منافاتی با رشد فرهنگی و استقلال جامعه ندارد، ادامه داد: جامعه توحیدی باید غنی و مستقل از بیگانه باشد لذا پالایش کتاب در آن لازم است.

انعقاد تفاهمنامه همکاری اداره‌کل تبلیغات اسلامی و حفظ آثار دفاع مقدس در چهار محال و بختیاری

گروه فرهنگی: به منظور حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حیطه اداره‌کل تبلیغات اسلامی تفاهم نامه همکاری با اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان چهار محال و بختیاری منعقد شد.

برگزاری آزمون روش‌های تدریس قرآن؛ 27 مهر در چهارمحال و بختیاری+منابع

گروه فعالیت‌های قرآنی: سرپرست اداره امور قرآنی چهارمحال و بختیاری از برگزاری آزمون روش‌های تدریس قرآن و طرح‌های آموزشی در 27 مهرماه جاری خبر داد.

هفته قرآن و عترت چهارمحال و بختیاری دهه نخست بهمن برگزار می‌شود

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری نخستین هفته قرآن و عترت استان در دهه نخست بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

راهیابی یک مقاله از چهارمحال و بختیاری به مرحله کشوری جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

گروه فرهنگی: مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری گفت: یک مقاله از کانون استان به مرحله کشوری بیستمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی راه یافت.

آیین افتتاح دوازدهمین نمایشگاه کتاب چهارمحال و بختیاری

گروه فرهنگی: دوازدهمین نمایشگاه کتاب چهارمحال و بختیاری صبح امروز ۲۴ مهرماه با حضور مسئولان و علاقه‌مندان به حوزه کتاب در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گشایش یافت.

لزوم استفاده از هنر در برنامه‌های کانون‌های مساجد

گروه فرهنگی: مدیر حوزه‌های علمیه چهارمحال و بختیاری حضور در مساجد را از نشانه‌های مؤمن و جزء ضروریات دینی برشمرد و ادامه داد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید با تزریق هنر به برنامه‌های فرهنگی تأثیرگذار باشند.

کلیات سند راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی چهارمحال و بختیاری تصویب شد

گروه فعالیت‎های قرآنی: سند راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی چهارمحال و بختیاری در شانزدهمین شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان توسط رئیس دانشگاه شهرکرد و مسئول کارگروه پژوهش و آموزش عالی قرآنی استان ارائه و کلیات آن تصویب شد.

جهاد دانشگاهی؛ نهاد مورد علاقه ویژه رهبر معظم انقلاب/ نخبگان نباید دغدغه اقتصادی داشته باشند

گروه فرهنگی: استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که جهاددانشگاهی نهادی بابرکت و مورد علاقه ویژه رهبر معظم انقلاب است اظهار کرد: متاسفانه در معرفی نهادهای علمی مانند جهاد دانشگاهی ضعیف عمل شده است.
یادداشت
گفتگو
گزارش