کد خبر: 3548255
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۰
استاندار خراسان رضوی در گفت‌و‌گو با ایکنا:
گروه فعالیت‌های قرآنی: رشیدیان اظهار کرد: برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان، رخداد بزرگی در زمینه فعالیت‎های دانشجویی است که می‌تواند باعث معرفی ظرفیت‌های فرهنگی، تاریخی و تمدنی کشور ما شود.
مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان، رخداد بزرگی در زمینه فعالیت‎های دانشجویی است
علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به انتخاب مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 اظهار کرد: مشهد مقدس از چند ماه دیگر به عنوان میزبان رخدادی بزرگ یعنی پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی قرار می‌‎گیرد و این مسئله، رخداد بسیار مهمی، نه تنها برای این استان بلکه برای همه کشور است که بتوانیم ظرفیت‌های فرهنگی، تاریخی و تمدنی کشور را به مردم سایر کشورها، در تعاملاتی غیر از تعاملات رسمی و دولتی معرفی کنیم.
وی ادامه داد: یکی از محورهایی که می‌تواند بسیار دارای اهمیت باشد، ارتباط با فرهیختگان و دانشجویان است و یکی از مسائل مهم در ارتباطات با نخبگان و دانشجویان سایر کشورهای اسلامی، موضوع خاص فعالیت‌های قرآنی است.
استاندار خراسان رضوی یادآور شد: قرآن، نقطه کانونی و محوری‌ترین نقطه الهام‌بخش حرکت‌های مسلمانان بوده و خواهد بود و هر چقدر در زمینه فعالیت‌های فرهنگی، تمرکز بیشتری بر روی قرآن داشته باشیم، خدمات بیشتری را در معرفی اسلام انجام داده‌ایم.
رشیدیان ادامه داد: به همت دوستان ما در جهاد دانشگاهی، مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان، در سال 2017 در مشهد مقدس برگزار می‌شود و این مسئله از چند بابت دارای اهمیت است؛ از جمله اینکه خود این رخداد، رخداد بزرگی در زمینه  فعالیت‌های دانشجویی است. دوم اینکه در ایران برگزار می‌شود و نکته سوم این است که این مسابقات در شهر مشهد مقدس و در جوار تنها امام معصوم مدفون در کشور ما برگزار می‌شود.
وی افزود: نکته چهارمی که وجود دارد، خصوصیت و مشخصه امام رئوف است که ایشان را با عنوان عالم آل محمد(ص) می‌شناسیم و برگزاری مسابقات قرآنی در جوار این حرم، امکان بسیار خوبی برای ارتباطات دانشجویان مسلمان و آشنایی با حب پیامبر(ص) و ائمه(ع) در میان ایرانیان است.
استاندار خراسان رضوی در پایان گفت: با توجه به تبلیغات منفی که در کشورهای دیگر علیه ما انجام می‌شود، آمدن آنها به کشور ما و از نزدیک برخورد کردن با پایتخت معنوی جمهوری اسلامی ایران؛ یعنی مشهد مقدس می‌تواند نقطه مناسبی برای آشنایی با دیدگاه‌های عمیق محبان پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: