iqna

بیان تفسیر سوره حدید در ماه مبارک رمضان

گروه شهرستان‌ها: کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی سبزوار اظهار کرد: تفسیر سوره حدید در ماه مبارک امسال، توسط ائمه جمعه دیار سربداران و بیش از 140 نفر از مبلغان اعزامی به روستاها و شهرها برای مردم بیان خواهد شد.

سومین دوره مسابقات قرآن ورزش و جوانان در کرمانشاه برگزار شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: سومین دوره مسابقات قرآن ورزش و جوانان در رده سنی 15 تا 29 سال و رده سنی آزاد ویژ کارکنان در کرمانشاه برگزار شد.

رییس جمهور با مراجع عظام در قم دیدار و گفت و گو کرد

گروه سیاست و اقتصاد: رئیس جمهور، عصر پنجشنبه 4خرداد با حضور در بیت آیات عظام صافی گلپایگانی، وحید خراسانی، شبیری زنجانی و مکارم شیرازی با این مراجع تقلید دیدار و گفت و گو کرد.

گزارش ایكنا از چهارمین دوره ختم قرآن برنامه «سمت خدا» در حرم شاهچراغ(ع)

گروه فعالیت‌های قرآنی: در آستانه فرا رسیدن ماه مبارك رمضان، چهارمین دوره ختم قرآن برنامه «سمت خدا» در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد.

دارالقرآن بیت امام خمینی(ره) در خمین راه‌اندازی شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: دارالقرآن بیت تاریخی حضرت امام خمینی(ره) در شهرستان خمین راه‌اندازی شد.

بیگانگی با روایات؛ عامل ایجاد شبهات نماز

گروه اجتماعی: مدرس حوزه علمیه قم در همایش دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی گفت: یکی از دلایل ایجاد شبهه بیگانه بودن با روایات نماز است، نزدیک به 59هزار روایت از ائمه(ع) به ما رسیده که از این تعداد 19هزار روایت به بحث نماز اشاره کرده است.

دست حوزه علمیه در برابر جنگ نرم خالی است

گروه اجتماعی: نماینده ولی فقیه در همدان گفت: دشمن با سلاح اینترنت و شبکه‌های اجتماعی اعتقادات جوانان را نشانه گرفته نمی‌توانیم فقط به منابر اکتفا کنیم. مسیحیت تبشیری و اسلام تکفیری در حال تبلیغ هستند و ما کسی را نداریم تا بتواند در برابر توطئه‌ها صف آرایی کند در واقع در این مسأله همیشه بازنده‌ایم.

تقوا یعنی اینكه امر ولی خدا بر روی زمین نماند/ اهمیت بهبود سبك زندگی

گروه اجتماعی: كارشناس برنامه «سمت خدا» با یادآوری مفاهیم و تعاریف تقوای الهی گفت: تقوا یعنی اینكه امر ولی خدا اعم از پیامبر(ص) و امامان و ولی فقیه نباید بر روی زمین بماند.

آیات صبر؛ سازنده‌ترین آیات برای انسان در سختی و راحتی است

گروه فعالیت های قرآنی: یک حافظ کل قرآن کریم تاکید کرد: آیات مرتبط با موضوع صبر سازنده ترین ایات برای انسان در سختی ها و غیر آن است.

شما حکایت الف ـ دزفول را شنیده‌اید؟

گروه فرهنگی: «بلد الصواریخ» یا شهر موشک‎ها عنوانی بود که عراقی‎ها در طول جنگ تحمیلی به دزفول داده بودند؛ این شهر در مقاومت هشت ساله بارها و بارها مورد حمله موشک‌های 9 و 12 متری قرار گرفت. اما آیا شما می‌دانید ماجرای الف ـ دزفول چیست؟

پیکر پاک 135 شهید دفاع مقدس به میهن اسلامی بازگشت

گروه اجتماعی: دقایقی پیش پیکر مطهر 135 شهید هشت سال دفاع مقدس از طریق آب‌راه اورند وارد خاک پاک ایران اسلامی شد.

مجید جیریایی عازم کشور بوسنی شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: مجید جیریایی، قاری بین‌المللی قرآن، از استان مرکزی، جهت قرائت و تبلیغ در محافل قرآنی روزه‌داران بوسنی، به این کشور سفر می‌کند.

آداب آخرین جمعه ماه شعبان

گروه معارف: آخرین جمعه ماه مبارک شعبان نوید آمدن ماه مهمانی خدا را می‌دهد و فرصتی برای اهتمام به شعائر مورد تاکید دین مبین اسلام است.

نواختن بوق حمام؛ یادآور سحرهای زیبای خراسان

گروه اجتماعی: ماه مبارک رمضان در خراسان با آیین‌ها و رسوم زیبایی همراه بود که یکی از آنها نواختن بوق حمام، برای بیدار کردن مردم در سحرهای رمضان الکریم است.

آیین کهن «رمضانی‌خوانی» در خراسان‌جنوبی

گروه فرهنگی: با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان حال و هوای کشورهای اسلامی به ویژه کشور ایران متغیر شده و فضایی معنوی بر کشور حاکم می‌شود در این بین خراسان جنوبی نیز با رسوم دیرینه و کهن خود به استقبال از این ماه پر خیر و رحمت می‌رود.

نحوه پایان یافتن داستان‌ها مطابق قَصه‌های قرآن باشد

گروه فرهنگی: معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه قرآن، «قَصه» به معنای خلاصه‌ای از یک داستان را روایت می‌کند، گفت: تمام قَصه‌های قرآن با امید به لطف پروردگار پایان می‌پذیرد و ما نیز در داستان‌نویسی باید به این نکته توجه داشته باشیم که داستان چگونه تمام می‌شود.

طرح افطار تا سحر در پارک‌های خراسان جنوبی اجرایی می‌شود

گروه اجتماعی: دبیر ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی گفت: در ماه مبارک رمضان طرح تبلیغ چهره به چهره افطار تا سحر در پارک‌های محوری خراسان‌جنوبی برگزار خواهد شد.

روزانه 170 هزار نفر از خوان نعمت امام رضا(ع) بهرمند می‌شوند

گروه اجتماعی: در ماه مبارک رمضان، روزانه 170 هزار نفر، از خوان نعمت امام مهربانی‌ها بهره‌مند می‌شوند که بخشی از این افراد، شهروندان حاشیه شهر هستند.

محبت فرزند، مانع رفتنش به جبهه نشد

گروه فرهنگی: چهارم خرداد سالروز تولد شهید فضلی از شهدای زنجان است که محبت به فرزند، مانع از رفتنش به جبهه نشد.

270 میلیارد تومان زکات جمع آوری شده است/ گیلان؛ تنها استان دارای زکات مستحب

گروه اجتماعی: آیت الله عالمی مبلغ جمع آوری شده توسط ستاد زکات کمیته امداد در سال زراعی 95 را حدود 270 میلیارد تومان دانست و افزود: مبلغ جمع آوری شده صرف فقرا و بخش های عمرانی مذهبی می شود.

نیاز خراسان رضوی به ساخت 600 خانه عالم

گروه شهرستان‌ها: مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه در استان نیاز به 1200 خانه داریم، بیان کرد: در حال حاضر 600 خانه عالم در استان خراسان رضوی ساخته شده است که با استاندارد مورد نیاز 50 درصد فاصله داریم.

ریشه شعر مقاومت در قرآن و معارف الهی است/ تهذیب نفس؛ از ملزومات شاعری

گروه فرهنگی: یکی از شاعران مقاومت گفت: ما اگر شعر مقاومت می‌سراییم و به آن باور داریم، اولا ریشه‌اش در قرآن و معارف است، ثانیا ما با این شعر می‌توانیم تأثیر مضاعفی بر مخاطبان در زمان کنونی و در طول سال‌ها و قرن‌ها داشته باشیم که شاید به این تأثیر نیاز داشته باشند و از آن بهره ببرند.

آثار مثبت صداقت و راستی در معامله

گروه اجتماعی: رعایت صداقت در عرصه کار و تجارت، همیشه حاکی از این امر است که انسان به موفقیت بیشتری دست پیدا خواهد کرد و مشتری خوشحال و راضی خواهد بود و برای همیشه اعتماد خواهد کرد و محبت اجتماعی افزایش پیدا می‎کند.

گسترش و ارتقاء‌ برنامه‌های قرآنی در مدارس علمیه لرستان

گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون تهذیب حوزه علمیه لرستان از گسترش و ارتقاء‌ برنامه‌های قرآنی در مدارس علمیه خبر داد و گفت: با هماهنگی‌های انجام شده، برنامه‌های قرآنی در رشته‌های حفظ، قرائت، ترتیل، تجوید، صوت و لحن در مدارس علمیه پُررنگ‌تر خواهد شد.

مقاومت در سوریه تداوم دوران دفاع مقدس است

گروه اجتماعی: رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: زنده نگاه داشتن روزهای دفاع مقدس، امروز به مدافعان حرم ختم شده و بسیاری از جوانان را در سوریه به مقاومت در برابر دشمن دعوت کرده است.
یادداشت
گفتگو
گزارش