کد خبر: 3649063
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
گروه فعالیت‌های قرآنی: اختتامیه ششمین دوره مسابقه تلویزیونی اسراء یکشنبه 16 مهرماه برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، ششمین دوره مسابقه تلویزیونی اسراء سال گذشته مراحل تولید خود را پشت سر گذاشت و در سال 96 از شبکه قرآن و معارف سیما روی آنتن رفت.
در این دوره اسراء شاهد رقابت دانش‌آموزان پسر در مقطع سنی 11 تا 16 بودیم که انتخاب آنها نیز با همکاری اداره‌کل قرآن، عترت و نماز آموزش صورت گرفت، به گونه‌ای که در مرحله در مرحله مدرسه، آموزشگاه و منطقه حدوداً ۵۰۰۰۰۰ نفر در مسابقه شرکت کردند و از این تعداد حدود ۶۱۰۰۰ به مرحله استانی و حدود ۱۵۰۰ نفر هم به مرحله کشوری راه پیدا کردند.
متسابقان در این دوره در رشته‌های قرائت تقلیدی از منشاوی، عبدالباسط، مصطفی اسماعیل و شحات انور با یکدیگر به رقابت پرداختند و رحیم خاکی، امین پویا و مهدی عادلی، قاریان بین‌المللی کشورمان نیز داوری مسابقات را برعهده داشتند.
سری ششم اسراء که به تهیه کنندگی و اجرای سیدوحید مرتضوی تولید و پخش شد، اینک به ایستگاه پایانی رسیده و اختتامیه این دوره قرار است یکشنبه هفته آینده به تاریخ 16 مهرماه در شهرستان رامسر برگزار شود.
در این مراسم که بعد از نماز مغرب و عشاء آغاز می‌شود و از شبکه قرآن نیز به صورت زنده روی آنتن می‌رود از برگزیدگان هر رشته تجلیل به عمل می‌آید که تعداد آنها در هر یک از رشته‌ها 5 نفر خواهد بود.
یادآور می‌شود، سری هفتم مسابقه اسراء نیز هم‌اکنون از شبکه قرآن و معارف سیما به صورت زنده در حال پخش است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: