کد خبر: 3773675
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
با حضور نویسنده تفسیر تنزیلی؛
گروه حوزه‌های علمیه ــ نسخه جدید سامانه وبلاگ‌نویسی حوزه‌های علمیه خواهران (کوثربلاگ) طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت‌پور، نویسنده تفسیر تنزیلی و مدیر حوزه‌های علمیه خواهران رونمایی شد.

نسخه جدید کوثربلاگ حوزه خواهران رونمایی شدبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی حوزه خواهران، در این مراسم که 27 آذرماه در مرکز مدیریت حوزه خواهران در قم برگزار شد، علی طائی‌زاده، رئیس مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه کوثربلاگ در حال حاضر به یک سیستم فعال در حوزه‌های علمیه خواهران بدل شده است، گفت: این سامانه ضریب نفوذ مناسبی میان طلاب و اساتید دارد.

وی با اشاره به ثبت ماهانه هفت‌هزار نظر در 12هزار و 300 وبلاگ حوزه‌های علمیه خواهران افزود: بر اساس آمار الکسا در میان سایت‌های حوزه دین در ایران تنها حوزه نت و مجلات تخصصی نور که محتوایی هستند بالاتر از کوثربلاگ هستند.

وی با طرح این سؤال که با وجود شبکه‌های اجتماعی نقش وبلاگ در عرصه رسانه‌ای چیست، گفت: از نظر تکنولوژی بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ مطالب خود را از طریق سایت و وبلاگ عرضه می‌کنند و حتی شرکت‌های معتبر کامپیوتری مانند گوگل و مایکروسافت از طریق وبلاگ مطالب خود را ارائه می‌کنند.

وی مزیت وبلاگ را حضور تعاملی فرهیختگان در آن دانست و با بیان اینکه میزان حضور کاربران در این سامانه از پنج دقیقه در سال‌های گذشته به 16 دقیقه افزایش یافته است، افزود: در این فضا است کاربران توانایی نوشتن متن با چند صفحه محتوا را دارند.

طائی‌زاده با بیان اینکه وبلاگ‌ها منشأ تغذیه محتوای شبکه‌های اجتماعی هستند، ادامه داد: درکشور ما هم دو سرویس معروف بلاگفا و بلاگ رتبه 27 و 48 سایت‌های کشور را دارند که نشان‌دهنده مراجعه فراوان به آن‌ها است.

وی با اشاره به برخی از دستاوردهای طلاب در کوثربلاگ اضافه کرد: این سامانه در جشنواره رسانه‌های دیجیتال رتبه برتر کسب کرده است و در جشنواره‌های رسانه‌ای دیگر نیز رتبه‌های مناسبی به دست آورده است.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به میزان مراجعه به کوثربلاگ در مناسبت‌های خاص، گفت: این سامانه در موضوعات مختلف فرهنگی مانند حجاب و تربیت فرزند محل مراجعه فراوانی بوده است که نشان می‌دهد می‌تواند محل مناسبی برای فعالیت تبلیغی باشد.

طائی‌زاده با اشاره به ویژگی‌های نسخه جدید کوثربلاگ از کاربرپسندتر شدن سامانه و ایجاد امکاناتی برای اشتراک محتوا در شبکه های اجتماعی به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های این سامانه یاد کرد و گفت: امیدواریم با این امکانات سامانه کوثربلاگ ضریب نفوذ بیشتری در فضای فرهنگی داشته باشد.

وی ادامه داد: بر اساس سیاست‌های مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در فاز بعد این سامانه تولید محتوا از سوی عموم مردم امکان‌پذیر خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: