iqna

برگزاری چهاردهمین سوگواره نمایشی «شمیم یاس»

گروه هنر: چهاردهمین سوگواره نمایشی «شمیم یاس» در ایام فاطمیه و با اختصاص بخش ویژه‌ای به شهدای مدافع حرم در تئاتر شهر تبریز برگزار خواهد شد.

کانال‌ها عوض شدند اما آدم‌های داخل کانال‌ هنوز رزمنده‌اند

گروه هنر: اگرچه رزمندگان دفاع مقدس بعضا شهید شدند یا در جای دیگری خدمت می‌کنند اما همیشه برای دفاع از نظام و مردم افراد جان برکفی هستند، که خود را فدای سلامتی دیگران می‌کنند.

ادعای ممنوع‌الکاری برای بازی نکردن در «پایان‌نامه» صحت ندارد

گروه هنر: کارگردان فیلم «پایان‌نامه» گفت: ادعای هانیه توسلی و امیر آقایی مبنی بر اینکه برای بازی نکردن در «پایان‌نامه» ممنوع‌الکار شده‌اند به هیچ‌وجه حقیقت ندارد.

می‌خواهم فیلمی با محوریت سوره «مریم (س)» بسازم

گروه هنر: تهیه‌کننده فیلم قرآنی «ناسپاس» گفت: فیلمنامه‌ای در دست دارم که در قصه آن اشاراتی به سوره مریم (س) دارد. این کار در صورت تولید می‌تواند قدمی در جهت نزدیکی ادیان باشد.

«فقاهت در تشیع»؛ رساله‌ای از قواعد فقهی و اصولی دو فقیه

گروه ادب: کتاب «فقاهت در تشیع» رساله‌ای از مبانی و قواعد فقهی و اصولی دو فقیه، علامه حلی و حسینی طهرانی منتشر شد.

اضافه شدن بخش ویژه تئاتر مسجد به جشنواره‌ سراسری «تئاتر بسیج»

گروه هنر: با تصمیم شورای سیاستگذاری جشنواره سراسری «تئاتر بسیج»، بخش ویژه تئاتر مسجد از دوره دوازدهم به این جشنواره اضافه می‌شود.

نادیده گرفتن حقوق رسانه در جشنواره «موسیقی فجر»

گروه هنر: ستاد جشنواره «موسیقی فجر» نه کارت خبرنگاری صادر کرده و نه سهمی از بلیط‌های جشنواره را ویژه هر یک از خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها اختصاص داده است، در این شرایط اغلب اخبار پوششی جشنواره با اعمال مدیریت مسئولان، دریافتی خواهند بود و سرآخر اینکه جشنواره مدعی می‌شود این دوره شاهد شکوفایی بوده‌ایم.

چاپ اشعار منتشرنشده مشفق کاشانی با نظارت یک پژوهشگر

گروه ادب: یک شاعر و منتقد ادبی از چاپ اشعار منتشر نشده مشفق کاشانی با نظارت یک پژوهشگر خبر داد.

دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهید «سیدرضا محمدی»

گروه جهاد و حماسه: در ادامه دیدار‌های جامعه قرآنی با خانواده‌ شهدا، دیدار این هفته با خانواده شهید «سیدرضا محمدی» انجام می‌شود.

جامعه نیازمند تبیین مسائل اخلاقی است/ ضرورت پرداختن به رزق حلال و صبر

گروه جامعه: رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه امروز در جامعه مسئله رزق حلال را تبلیغ می‌کنیم اما تبیین نمی‌کنیم، گفت: در هیچ یک از ادیان الهی به اندازه اسلام به صبر تاکید نشده، با این وجود مسلمانان کمتر از سایر ادیان به صبر عمل می‌کنیم.

مراسم رونمایی از دو کتاب «رویای صعود» و «دیدار جان» برگزار شد

گروه ادب: مراسم رونمایی از دو کتاب «رویای صعود» زندگی‌نامه شهید محمد مولائی و «دیدار جان»، زندگینامه سردار مهدی بخشی عصر امروز با حضور فرمانده لشکر 27 محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ در مرکز تبادل کتاب برگزار شد.

محصولات مکتوب جشنواره‌های هنری/ الزامی که منتهی به اسراف می‌شود

گروه هنر: چاپ و انتشار بولتن، روزنگار و کتاب سال جزئی غیرقابل اجتناب در جریان جشنواره و رویدادهای هنری هستند که برای بهره‌برداری آماری و موارد مربوط به آسیب‌شناسی باید به آنها استناد کرد اما نکته قابل توجه اینکه در ادامه این محصولات به کار نیامده و تبدیل به تلی کاغذ باطله می‌شوند.

حرم‌بان بی‌مزار/ روایت مدافعی که در سکوت شهید شد

گروه جهاد و حماسه: شهید «علی ناصری» شهیدی است که در دفاع از حرم به‌شدت مجروح شده و پس از بازگشت به ایران به شهادت می‌رسد؛ همسر این شهید از عدم رسیدگی حتی به مزار این شهید می‌گوید.

برگزیدگان پانزدهمین آیین حامیان نسخ خطی معرفی شدند

گروه ادب: پانزدهمین دوره آیین بزرگداشت حامیان نسخ خطی در کتابخانه ملی آغاز به کار کرد.

رشد کمی آثار دینی و ارزشی در «تئاتر فجر»

گروه هنر: دبیر سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی «تئاتر فجر» در گزارش خود از اهتمام این دوره از جشنواره نسبت به حضور آثار نمایشی با موضوع دینی و ارزشی خبر داد.
یادداشت
گفتگو
گزارش