iqna

انتشار فراخوان پویش تئاتر مردمی «ققنوس»

گروه هنر: پویش تئاتر مردمی «ققنوس» همزمان با دهه کرامت و با محوریت فقر، عدالت و محرومیت‌زدایی برگزار می‌شود.

مراسم اختتامیه جشنواره خط و نقاشی‌خط «روح‌الله» برگزار می‌شود

گروه هنر: فرهنگسرای نیاوران عصر امروز ساعت 17 میزبان برگزاری مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی ـ دانشجویی خط و نقاشی خط «روح‌الله» است.

تبیین عمق سخن امام(ره) درباره آزادسازی خرمشهر

گروه جهاد و حماسه: آزادسازی خرمشهر با وجود موانع متعددی که ارتش عراق در اطراف و مرکز شهر ایجاد کرده بود، رودخانه کارون، استحکامات ایجاد شده توسط عراق و شرایط جوی خرمشهر، نشان‌گر عمق سخن امام خمینی(ره) در این باره که «خرمشهر را خدا آزاد کرد» است.

ارزیابی کمی و کیفی آثار در «جایزه کتاب عاشورا»/اغلب نقدها شفاهی است

گروه ادب: عضو هیئت علمی بنیاد دعبل خزاعی با اشاره به اینکه اغلب نقدها در حوزه آثار عاشورایی شفاهی است، گفت: «جایزه کتاب سال عاشورا» در پی ارزیابی کمی و کیفی آثار است.

«ممد نبودی ببینی...»؛ از اجرای یک نوحه تا تولد یک ملودی ماندگار

گروه هنر: «ممد نبودی ببینی...» بدون تردید در عرصه موسیقی و آوای انقلابی و دفاع مقدسی از جمله آثار ماندگار و بی‌بدیل است که با شنیدن آن، مخاطب بی‌اختیار به یاد حماسه آزادسازی خرمشهر می‌افتد.

وحدت، همگرایی و مقابله با تهدیدات؛ ویژگی برنامه‌های سالروز آزادسازی خرمشهر

گروه جهاد و حماسه: همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر برنامه‌های مختلفی توسط سازمان‌های مختلف و با محوریت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس انجام می‌شود که وحدت، همگرایی، مقابله با تهدیدات و بصیرت‌افزایی، ویژگی محوری آنهاست.

حمایت دولتی؛ تنها راه ترغیب تئاتر خصوصی در استقبال از تئاتر دینی

گروه هنر: به دلیل خاص بودن مخاطبان تئاتر دینی در نگاه نخست به نظر می‌رسد که این آثار فاقد قابلیت برای جذب مخاطب حداکثری باشند و از آنجا که تئاتر خصوصی برای برآورده شدن هزینه‌ها متکی به رونق گیشه است لذا تنها حمایت مالی دولتی از این آثار و تضمین موفقیت آنها در اجرای عموم است که می‌تواند تئاتر خصوصی را مجاب به میزبانی این آثار کند.

وحدت مردم؛ عامل ناکامی توطئه‌های نظام سلطه و صهیونیست

گروه جهاد و حماسه: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بیانیه‌ای با گرامیداشت سوم خرداد، سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی؛ وحدت، مقاومت ملی و حضور دائمی ملت ایران در صحنه‌های نیاز انقلاب و کشور را عامل ناکامی توطئه‌های نظام سلطه و صهیونیست علیه میهن اسلامی دانست.

عرصه ادبیات دفاع ‌مقدس را فراملی ببینیم

گروه ادب: پژوهشگر عرصه دفاع مقدس عنوان کرد: نباید آثار دفاع ‌مقدس را محدود به ایران کنیم و باید در این عرصه نگاه را فراتر از سطح ملی ببریم و اگر در کشورهای دیگر هم درباره دفاع مقدس ایران و یا دفاع از حوزه‌هایی که ما آنها را با عنوان بیداری جهان اسلام می‌شناسیم اثری تدوین شد، از آنها حمایت کنیم.

نقد و بررسی کتاب جدید عماد افروغ در ایکنا

گروه هنر: فردا سوم خردادماه جدیدترین کتاب عماد افروغ با عنوان «نگرشی منظومه‌ای و دیالکتیکی به سینما در دفاع از سینمای اجتماعی ایران» در خبرگزاری بین‌المللی قرآن رونمایی می‌شود.

انتقال پیکر 130 شهید گمنام به معراج شهدای اهواز

گروه جهاد و حماسه: دو روز دیگر و همزمان با چهارم خردادماه کشور میزبان 130 شهید گمنام می‌شود و به‌زودی درباره عملیات‌هایی که این شهدا در آنها شرکت داشته‌اند، اطلاع‌رسانی می‌شود. پیکر این شهدا به معراج شهدای اهواز منتقل می‌شود.

چاپ 90 هزار جلد قرآن با ترجمه آیت‌الله یزدی/ لزوم رواج سنت وقف ترجمه

گروه ادب: مدیر اجرایی مرکز طبع و نشر قرآن با اشاره به اینکه سازمان اوقاف اقدام به چاپ 90 هزار جلد از ترجمه قرآن آیت‌الله یزدی برای بقاع متبرکه و امامزادگان کرده است،‌ تاکید کرد: برای رفع مشکلات ترجمه مناسب است که مترجمان از ایشان الگو بگیرند.

«آشوب» جلوی دوربین رفت

گروه هنر: سریال تلویزیونی «آشوب» با برخورداری از مضمونی دفاع مقدسی جلوی دوربین رفت.

اعلام برنامه‌های سالروز آزادسازی خرمشهر/ دفاع مقدس؛ کلید وحدت

گروه جهاد و حماسه: رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سی و پنجمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر با اشاره به برنامه‌های مختلفی همچون برپایی نمایشگاه کتاب و عکس، نمایش فیلم،‌ نشست‌های تخصصی،‌ کنگره تجلیل از پیشکسوتان و فرماندهان و ... به منظور بزرگداشت این روز،‌ تاکید کرد: دفاع مقدس کلید وحدت کشور است که گستره باز و وسیعی را به خود اختصاص می‌دهد.

نقش مؤثر تئاتر در ارتقای فرهنگ دینی و ترغیب مخاطب به مطالعه

گروه هنر: با استفاده از تولیدات نمایشی ویژه کودک و نوجوان هم می‌توان مبلغ کتاب‌های درسی و داستانی که حاوی نکاتی پندآموز هستند بود و هم با روایت نمایشی داستان‌های موجود در آنها، کودکان و نوجوانان را تشویق به مطالعه کرد.
یادداشت
گفتگو
گزارش