iqna

تجلیل از آیات عظام ری‌شهری و مظاهری

گروه ادب: با برگزاری اختتامیه جشنواره‌های کتاب‌های آموزشی و تربیتی رشد ویژه کتاب‌های قرآنی از آثار آیات عظام مظاهری و ری‌شهری تجلیل به عمل آمد.

تکرار مکررات محتوایی آثار و نبود دغدغه نیازسنجی مخاطبان/ سهم اندک کتب قرآنی از بازار نشر

گروه ادب: دبیر جشنواره چهاردهمین جشنواره کتب آموزشی و تربیتی ویژه کتاب‌های قرآنی از تکرار مکررات محتوایی آثار و نبود دغدغه نیازسنجی مخاطبان به عنوان آسیب آثار این حوزه یاد کرد.

بایدهای دومین جشنواره خاتم از نگاه هیئت داوران

گروه ادب: لازمه‌های داستان‌نویسی و بایدهای ارسال اثر در دومین جشنواره خاتم از نگاه هیئت داوران در بیانیه‌ای تبیین شد.

برگزیدگان دومین جشنواره خاتم معرفی شدند

گروه ادب: دومین جشنواره داستان کوتاه پیامبر رحمت، خاتم برگزیدگان خود را شناخت.

آموزش قرآن آمیخته با سایر مسائل موجب افت کیفیت می‌شود

گروه ادب: رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی در چهاردهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی ویژه قرآن کریم اظهار کرد: نباید به جای قرآن جایگزینی قرار دهیم. متاسفانه قرآن را با موضوعات دیگر می‌آموزیم و نتیجه‌ای که باید حاصل شود نمی‌افتد.

تجلیل از حجت‌الاسلام قرائتی در جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی قرآنی

گروه ادب: در چهاردهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی ویژه کتاب‌های قرآنی از حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی تجلیل به عمل آمد.

پوستین وارونه آموزش و پرورش در آموزش قرآن

گروه ادب: معاون پرورشی و آموزش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه به جای قرارگیری قرآن کریم در محور برنامه‌های آموزشی مدارس به جزئیات توجه کرده‌ایم افزود: آموزش و پرورش پوستینی وارونه به تن کرده است.

جشنواره جهانی فیلم فجر می‌تواند مبلغ آرمان‌های انقلاب باشد

گروه هنر: داور بخش سینمای سعادت سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: این که توقع داشته باشیم جشنواره فیلم فجر مبلغ آرمان‌های انقلاب باشد خواسته‌ای دور از ذهن نیست و باید در جهت رسیدن به این خواسته کوشید.

لزوم مناسب‌سازی تئاتر بچه‌های مسجد با فضا و شأن مساجد

گروه هنر: مسئله مهمی که باید در محتوای تئاتر‌های تولید شده برای اجرا در مساجد مورد نظر قرار گیرد، توجه به تقدس این اماکن عبادی و جهت حضور افراد است؛ لذا در بسیاری مسائل حتی به‌کار بردن الفاظ نمایشی باید دقت لازم و کافی شود تا شأنیت مسجد لحاظ شود.

تصویرسازی برای قرآن بسیار سخت است/ ریشه‌ لغات؛ مبنای 10 جلد فرهنگنامه قرآن

گروه ادب: تصویرسازی برای قرآن بسیار سخت است. همچنین انتخاب مدل‌هایی که باید تصویرگری شوند کار حساسی است، چون بیشتر مفاهیم انتزاعی‌ هستند و کار متفاوتی نیاز است.

لزوم انعکاس جهت‌گیری اهل بیت(ع) در شعر آئینی

گروه ادب: شاعر آئینی کشور با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره شعر آئینی گفت: شعرا باید در سروده‌های خود به انعکاس جهت‌گیری اهل بیت(ع) در مقابله با دشمنان بپردازند.

آذرتاش آذرنوش، چهره ماندگار ادبیات عرب تجلیل شد

گروه ادب: آذرتاش آذرنوش، چهره ماندگار ادبیات عرب عصر سوم اردیبهشت ماه از سوی مؤسسه خانه کتاب تجلیل شد.

فقر محتوایی و ادبی نسبت به موسی بن جعفر(ع)

گروه ادب: دبیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان قم با بیان اینکه معرفت‌افزایی و نبود انگیزه دو دلیل درباره عدم سرایش امام موسی بن جعفر(ع) اظهار کرد: با توجه به اینکه اثر درخوری درباره این امام همام وجود ندارد،‌ علاوه بر شعرا،‌ علما نیز باید وارد این حوزه شوند تا فقر محتوایی و فرهنگی موجود را رفع کنند.

کنج قفس شکسته پری ماند بی‌نفس

گروه ادب: کمیل کاشانی شاعر و مداح اهل بیت(ع) به مناسبت شهادت امام موسی کاظم(ع) غزل تازه‌ای سروده است.

روزشمار دفاع مقدس؛ مستندسازی دانش به دور از حب و بغض

گروه ادب: رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی زمینی ارتش روز شمار دفاع مقدس را مستندسازی دانش به دور از حب و بغض و جهت‌گیری خاص دانست.
یادداشت
گفتگو
گزارش