iqna

روز همبستگی با حجاب در پنسلیوانیا

گروه بین‌الملل: راهپیمایی روز همبستگی با حجاب دیروز، 1 بهمن ماه، در شهر «الن‌تاون» در ایالت پنسیلوانیای آمریکا برگزار شد.

«سفیران قرآن»؛ کتابی درباره مشاهیر قرائت

گروه بین‌الملل: «محمد عبدالعزیز یونس»، نویسنده مصری با تألیف کتابی با عنوان «سفراء القرآن»(سفیران قرآن)، زندگینامه 31 قاری برجسته از مصر و کشورهای اسلامی را مورد بررسی قرار داده است.

آمادگی آیسسکو برای شرکت در جشن «مشهد، پایتخت فرهنگی اسلامی»

گروه بین‌الملل: سازمان علوم، فرهنگ و آموزش اسلامی(آیسسکو) از مشارکت معاون مدیرکل این سازمان در آیین افتتاحیه رویداد «مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 میلادی» خبر داد.

تظاهرات گسترده برای آزادی شیخ زکزاکی + عکس

گروه بین‌الملل: استان‌ها، شهرها و روستاهای نیجریه شاهد برگزاری تجمع و تظاهرات برای تأکید بر لزوم آزادی «شیخ ابراهیم یعقوب زکزاکی»، رهبر شیعیان این کشور و همسرش بود.

واکنش استاد الازهر به قطع نوای قرآن از سوی شبکه آلمانی

گروه بین‌الملل: اقدام مجری شبکه برون‌مرزی «دویچه وله» آلمان در قطع نوای تلاوت قرآن در برنامه گفت‌وگوی زنده این شبکه، منجر به عصبانیت شدید «شیخ احمد کریمه»، استاد الازهر و ترک استودیو از سوی وی شد.

درخواست مفتی استرالیا برای حمایت از اقلیت‌های دینی

گروه بین‌الملل: «ابراهیم ابو محمد»، مفتی اعظم استرالیا بر ضرورت حمایت از اقلیت‌های دینی این کشور به موجب بند 18 قانون «مبارزه با تبعیض‌نژادی» در استرالیا تأکید کرد.

حمله خمپاره‌ای تکفیری‌ها به مساجد «الفوعه» و «کفریا»

گروه بین‌الملل: تروریست‌های تکفیری، امروز، اول بهمن‌ماه، به مساجد الفوعه و کفریا در سوریه حمله خمپاره‌ای کردند.

بیانیه وزرای خارجه کشورهای اسلامی درباره میانمار

گروه بین‌الملل: وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در پایان نشست دیروز، 30 دی‌ماه، در شهر «کوالالامپور»، پایتخت مالزی، بیانیه‌ای 22 ماده‌ای با موضوع راه‌حل‌هایی برای مشکلات مسلمانان میانمار صادر کردند.

تأسیس موزه اسلامی استرالیا با سرمایه‌ دولت

گروه بین‌الملل: موزه اسلامی استرالیا در ژانویه سال 2014 میلادی(بهمن‌ماه 1392) با سرمایه‌گذاری دولت این کشور در حومه شهر ملبورن افتتاح شد.

حبس ابد برای چهار فعال سیاسی بحرین

گروه بین‌الملل: چهارمین دادگاه بزرگ جنایی بحرین،4 شهروند سیاسی را به خاطر مسائل سیاسی به حبس ابد محکوم کرد.

اجبار دانش‌آموزان مسلمان فرانسه به مصرف گوشت خوک!

گروه بین‌الملل: «مارکل برسومه» شهردار منطقه «سن سرین» فرانسه، از حذف غذای حلالِ جایگزین گوشت خوک در مدارس این منطقه خبر داد.

كشورهای اسلامی فشار بر ميانمار را افزايش می‌دهند

گروه بين‌الملل: كشورهای عضو سازمان همكاری اسلامی امروز، 30 دی‌ماه، با برگزاری نشست در مالزی فشار خود را بر دولت ميانمار به خاطر سركوب اقليت مسلمان روهينگيا افزايش می‌دهند.

ترم آینده؛ زمان اجرای آموزش قرآن در مدارس پاكستان

گروه بين‌الملل: طرح اضافه‌شدن دروس قرآنی به برنامه درسی همه مدارس دولتی و خصوصی پاکستان از ترم آینده تحصیلی در این کشور اجرا می‌شود.

تبعات اعدام سه جوان بحرینی ادامه دارد

گروه بین‌الملل: به دنبال اعدام سه جوان توسط رژیم آل خلیفه، تظاهرات و ناآرامی گروه‌های مختلف مردم در بسیاری از شهرها و مناطق این کشور همچنان ادامه دارد.

موج حملات تهدید‌آمیز به مراکز یهودی در آمریکا

گروه بین‌الملل: تلفن‌های تهدید‌آمیز به مراکز یهودی در آمریکا باعث شد تا این مراکز تخلیه شوند و پلیس در این خصوص به تحقیقات گسترده بپردازد.
یادداشت
گفتگو
گزارش