iqna

راه‌اندازی کمپین «همه روهینگیا هستیم»

گروه بین‌الملل: گروهی از فعالان بشردوست کمپین جدیدی را در حمایت از مسلمانان روهینگیا، با شعار «همه روهینگیا هستیم» راه‌اندازی کرده‌اند.

حبس روحانیون موجب تضعیف دین اسلام نخواهد شد

گروه بین‌الملل: «مجمع روحانیون جمهوری آذربایجان»، با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت بازداشت حجت الاسلام «سردار حاج حسنلی» روحانی سرشناس این کشور تأکید کرد که اتهام‌های بی‌اساس به روحانیون و حبس آنان هیچ‌گاه موجب تضعیف دین اسلام نخواهد شد.

روز جهانی «دعا» در 170 کشور برگزار می‌شود

گروه بین‌الملل: پیروان ادیان مختلف به ویژه مسیحیان در بیش از 170 کشور جهان، روز جهانی دعا را در سوم مارس (13 اسفند) گرامی می‌دارند.

بازگشت هزار پناهنده روهینگیایی به میانمار

گروه بین‌الملل: حدود هزار پناهنده مسلمان روهینگیایی پس از اعلام اتمام عملیات نظامی میانمار به روستاهای خود در اقلیم آراکان بازگشتند.

ترویج نماز اول وقت در خیابان‌های دوحه + عکس

گروه بین‌الملل: مرکز «حیاة جدیدة» وابسته به مؤسسه خدمات بشردوستانه «راف» قطر به منظور آسان‌ترکردن اقامه نماز اول وقت برای مردم اقدام به استقرار سجاده‌ در کنار معابر و پارک‌های این کشور کرده است.

رایزنی نماینده ایران با مؤسسه قرآنی «جماران» در كراچی

گروه بین‌الملل: مسئول خانه فرهنگ ایران در کراچی به منظور ارائه راهكارهای مناسب و مطلوب در راستای پیشبرد فعالیت‌های قرآنی در كراچی از مؤسسه علوم قرآنی «جماران» در این شهر بازدید و با رئیس مؤسسه دیدار و گفت‌و‌گو كرد.

اطعام آوارگان مسلمان روهینگیایی در راخین

گروه بین‌الملل: مؤسسه فعالیت‌های بشردوستانه «الحیاة» طرح خیریه‌ اطعام آوارگان مسلمان روهینگیایی را در شمال شهر «منگدو» واقع در ایالت راخین میانمار اجرا کرد.

کنفرانس دفاع از زیارتگاه‌ها با حضور شیعه و سنی در پاکستان

گروه بین‌الملل: کنفرانس بزرگ «دفاع از زیارتگاه‌ها و مزارهای اولیاء» فردا، پنجم اسفندماه، با حضور احزاب و علمای شیعه و سنی در «سیون شریف» ایالت سند پاکستان برگزار می‌شود.

مانع‌تراشی برای سفر معلم مسلمان بریتانیایی به آمریکا

گروه بین‌الملل: نیروهای امنیتی در ایسلند، معلم مسلمان بریتانیایی را بدون هیچ دلیلی از ورود به هواپیمایی که به مقصد آمریکا پرواز داشت، منع کردند.

اقبال گسترده به بانکداری اسلامی در روسیه

گروه بین‌الملل: رئیس‌جمهور انگوشتیا، از جمهوری‌های خودمختار روسیه گفت: صنعت بانکداری اسلامی با اقبال گسترده‌ای در سراسر فدراسیون روسیه مواجه شده است.

کمک خیّران مسلمان به بازسازی قبرستان یهودیان

گروه بین‌الملل: قبرستان متعلق به یهودیان که در شهر «سنت لوئیس» آمریکا از سوی افراط‌گرایان هدف حمله قرار گرفته بود، با کمک خیّران مسلمان بازسازی می‌شود.

نشست «زن و مقاومت» در سوریه + عکس

گروه بین‌الملل: رایزنی فرهنگی كشورمان در سوریه با همکاری نهادهای مردم‌نهاد سوری فعال در حوزه زنان، نشست «زن و مقاومت» را در سالن امام خمینی(ره) رایزنی در دمشق برگزار كرد.

حبس در انتظار شهروند اسلواک موهن به قرآن

گروه بین‌الملل: زنی اسلواک که با انتشار ویدئویی اقدام به اهانت به قرآن و سوزاندن آن کرده بود، ممکن است به شش سال حبس محکوم شود.

مرحله نهایی مسابقات قرآن کم‌بینایان در عمان

گروه بین‌الملل: مرحله نهایی مسابقات حفظ قرآن ویژه کم‌بینایان عمان دیروز، سوم اسفندماه، در مدرسه غیر انتفاعی «الشموخ» این کشور برگزار شد.

فريضه حجاب از زبان دانشجویان مسلمان اوکلاهما

گروه بین‌الملل: روزنامه دانشجویان دانشگاه اوکلاهما با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان با اسلام و مسلمانان، مقاله‌ای منتشر کرد که در آن دانشجویان مسلمان این دانشگاه در مورد حجاب و دینشان سخن گفته‌‌اند.
یادداشت
گفتگو
گزارش