iqna

حمله نیروهای امنیتی آل خلیفه به منازل شیعیان در جزیره ستره

گروه بین‌الملل: نیروهای امنیتی بحرین بامداد امروز، دوم فروردین‌ماه، به شماری از منازل شهروندان شیعه در جزیره ستره واقع در شرق این کشور حمله کردند.

جشن نوروز خانواده‌های ایرانی در مرکز اسلامی هامبورگ

گروه بین‌الملل: در اولین روز سال 1396، مراسم ویژه­ نوروز که مزین به نام بانوی بزرگ دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بود با حضور جمع زیادی از ایرانیان مقیم هامبورگ در مرکز اسلامی این شهر برگزار شد.

جشن نوروز و ولادت حضرت زهرا(س) در استانبول

گروه بین‌الملل: جشن بزرگ نوروز و ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) از سوی سرکنسولگری ایران در استانبول، دیروز اول فروردین ماه، در سالن «بوتانیک» پارک «باقرکوی» برگزار شد.

پیام تبریک رئیس جمهور هند به مردم ایران به مناسبت نوروز

گروه بین‌الملل: «پراناب موکرجی» رئیس جمهوری هند طی پیامی نوروز باستانی و آغاز سال نو را به مردم ایران تبریک و شادباش گفت.

احیای طبیعت در قرآن با صوت شاطری + دریافت

گروه بین‌الملل: قرآن به صراحت نامی از بهار نیاورده، اما ده‌ها آیه قرآن به بهار، برکات، جلوه‌ها و آثار آن اشاره‌هایی بدیع و روح بخش دارند، از جمله این آیات، آیه 5 سوره مبارکه جاثیه است.

شیعیان عربستان میلاد ام ابیها(س) را گرامی داشتند + عکس

گروه بین الملل: همزمان با سالروز ولادت بانوی دو گیتی، حضرت زهرای مرضیه، شیعیان عربستان در استان قطیف این کشور با برپایی مراسمی این روز مبارک را گرامی داشتند.

تظاهرات معترضان به اسلام‌هراسی در لندن

گروه بین الملل: ده‌ها هزار معترض در لندن و دیگر شهرهای مهم بریتانیا علیه اسلام‌هراسی و نژادپرستی تظاهرات کردند؛ این تظاهرات در حالی است که راست‌گرایان افراطی در حال تشدید فعالیت‌ها و تقویت خود در بریتانیا و سراسر اروپا هستند.

وقوع آتش سوزی در نزدیکی حرم حضرت عباس(ع)

گروه بین الملل: بازار قدیمی«العلاوی» در مرکز کربلا که در نزدیکی حرمین شریفین قرار دارد، دچار حریق شد.

جشن بهاران در ترکمنستان برگزار شد + عکس

گروه بین الملل: در شب میلاد حضرت فاطمه(س) و به مناسبت عید نوروز، دومین روز از جشنواره بهاران در رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان برگزار شد.

روسیه آماده میزبانی مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان

گروه بین‌الملل: مدیر بخش بین‌الملل شورای مفتیان روسیه از اعلام آمادگی این کشور به منظور میزبانی ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان خبر داد.

افزایش دو برابری حملات علیه مساجد در آمریکا

گروه بین‌الملل: حملات و تهدیدها علیه مساجد در سراسر آمریکا از ابتدای سال 2017 تاکنون در مقایسه با سال گذشته، دو برابر شده است.

جشن ولادت حضرت زهرا(س) در سراسر پاکستان

گروه بین‌الملل: ويژه‌برنامه‌های ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر در بیشتر مساجد،مدارس دینی و حسینیه‌های پاکستان آغاز شده است.

هم‌اندیشی«زن و خانواده مسلمان» در ترکمنستان برگزار شد

گروه بین‌الملل: در آستانه سالروز ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) هم‌اندیشی «زن و خانواده مسلمان در جامعه مدرن» دیروز، 27 اسفندماه، در عشق‌آباد برگزار شد.

سازمان اسلامی آمریکا پیگیری اهانت به قرآن در نیومکزیکو را خواستار شد

گروه بین‌الملل: شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، بزرگترین سازمان حامی حقوق مسلمانان آمریکا، از مقامات ایالتی و فدرال درخواست کرد تا پرونده اهانت به نسخه‌های قرآن کریم در کتابخانه‌ای در ایالت نیومکزیکو را مورد بررسی قرار دهند.
یادداشت
گفتگو
گزارش