iqna

نشست «رسانه و مسلمانان» در نیویورک برگزار شد

گروه بین‌الملل: مرکز اسلامی شهر «گتزویل» در نیویورک دیروز یکشنبه، 3 اردیبهشت میزبان نشست «رسانه و مسلمانان» با محوریت پوشش رسانه‌ای مسلمانان در آمریکا و برداشت‌های مردم از رسانه‌ها بود.

شاگرد استاد «عبدالباسط» بودم/ ضرورت الگوبرداری از مسابقات بین‌المللی قرآن ایران

گروه بین‌الملل: «عبدالباسط» استاد من بود؛ من مستقیماً از او یاد گرفتم و او کسی بود که در بخش قرائت، انقلاب ایجاد کرد و به همه نشان داد که هنر قرائت قرآن چیست؛ من 50 سال بی وقفه روز و شب خود را به قرآن اختصاص دادم و برای یادگرفتن و یاد دادن قرآن به سختی کار کرده‌ام.

اتاق مجزای داوران؛ امتیاز مسابقات قرآن ایران/ نمایش وحدت کلمه مسلمانان

گروه بین‌الملل: رفعت علی دیب اتاق داوران جدای از متسابقین را اقدامی مناسب و شایسته تقدیر در مسابقات بین‌المللی قرآن کشورمان برشمرد و گفت: این اقدام سبب شده است که امتیاز‌ها درباره اجراها، به شرکت‌کنندگان منتقل نشود.

حضور بانوان ایرانی در عرصه فعالیتهای قرآنی ستودنی است

گروه بین الملل: ایران اسلامی بحمدالله کشوری غنی از ثروتهای مادی و معنوی است. ایرانیان نیز بسیار مهمان نواز هستند و میزان حضور بانوان ایرانی در عرصه اجتماع به خصوص فعالیتهای قرآنی برای من بسیار جالب و ستودنی است.

برگزاری مسابقات قرآن در چین

گروه بین‌الملل: رئیس انجمن اسلامی چین در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سیستان‌وبلوچستان از برگزاری مسابقات قرآن کریم در این انجمن از امروز، چهارم اردیبهشت‌ماه خبر داد.

جشن مبعث در دارالقرآن فیلیپین + عکس

گروه بین‌الملل: جشن عید سعید مبعث با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین در دارالقرآن «مهارلیکا»ی مانیل آغار شده است.

اختتامیه سومین جایزه جهانی اربعین برگزار می‌شود

گروه بین‌الملل: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آیین اختتامیه سومین جایزه جهانی فیلم و عكس اربعین را با معرفی صاحبان آثار برتر، 10 اردیبهشت در فرهنگستان هنر برگزار می‌‌كند.

یادگیری قرآن؛ بهترین اتفاق زندگی‌ام/ نابینایی محدودیت نیست

گروه بین‌الملل: «محمد کاشف»، حافظ و قاری روشندل اهل هندوستان بهترین اتفاق زندگی‌اش را یادگیری قرآن می‌داند و معتقد است نابینایی محدودیت نیست و این انسان‌ها هستند که باید با ذهنی آماده و خلاق به سوی اهداف خود حرکت کنند.

همه خانواده‌ام حافظ قرآن هستند/ تأسیس مؤسسه‌ قرآنی در انگلیس

گروه بین‌الملل: نماینده انگلیس در رشته قرائت سی‌و‌چهارمین مسابقات بین‌المللی قرآن کشورمان گفت: در خانواده‌ای قرآنی در انگلیس متولد شدم و همه افراد خانواده‌ام حافظ قرآن هستند.

زندگی قرآنی بدون فهم آیات و درک معانی غیرممکن است

گروه بین الملل: بدون فهمیدن آیات قرآن و درک معانی، امکان عمل به آیات و زندگی طبق دستورات قرآن ممکن نیست و یادگیری مفاهیم و معانی آیات در اولویت قرار دارد.

برگزاری هم‌زمان چند مسابقه در سطح بین‌المللی بی‌سابقه است

گروه بین‌الملل: عمر بن احمد بوسعده با بیان اینکه برگزاری هم‌زمان چند مسابقه در سطح بین‌المللی، بسیج امکانات و نیروهای زیادی را می‌طلبد، اظهار کرد: تاکنون اقدامی بدین شکل را در سطح بین‌الملل شاهد نبوده‌ایم و مشابه چنین رقابت‌هایی تنها محدود به بخش داخلی کشورها بوده است.

عزاداری شهادت امام موسی کاظم(ع) در تانزانیا + فیلم

گروه بین‌الملل: مراسم عزاداری سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) با حضور شیفتگان و ارادتمندان اهل بیت(ع) در شهر‌های مختلف تانزانیا برگزار شد.

تلاوت دلنشین دانش‌آموز کانادایی در حاشیه مسابقات قرآن + دانلود

گروه بین‌الملل: دانش‌آموز 12 ساله کانادایی که قرائت و حفظ قرآن را در سن پنج سالگی شروع کرده است، موفقیت خود را حاصل زحمات پدر خود عنوان و با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید در حاشیه مسابقات ایران، لحظاتی روحانی خلق کرد.

همایش گردشگری دینی در ارمنستان برگزار می‌شود

گروه بین‌الملل: رایزنی فرهنگی ایران در ارمنستان و كلیسای اچمیادزین ارمنستان، همایش «گردشگری دینی و محیط‌زیست» را تیرماه سال جاری در شهر ایروان، برگزار می‌كنند.

سازوکار داوری در مسابقات قرآن ایران ضابطه‌مند است/ نارضایتی از تراکم برنامه‌ها

گروه بین‌الملل: «سمیح احمد خالد عثامنه» تصریح کرد: سازوکار داوری در مسابقات بین‌المللی قرآن ایران در مقایسه با رقابت‌های بین‌المللی قرآن در سایر کشورها ضابطه‌مند و با دقت بالایی صورت می‌گیرد، به‌گونه‌ای که شرکت‌کننده مجبور است بسیار با احتیاط اجرا کند.
یادداشت
گفتگو
گزارش