کد خبر: 3681403
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
به بهانه ترافیک و صدای اذان انجام شد؛
گروه بین‌الملل: ساکنان محله‌ای در شهر کارمل در ایالت ایندیانای آمریکا با ساخت مسجد در این محله به بهانه افزایش ترافیک و از بین رفتن آرامش به خاطر صدای اذان مخالفند.

مخالفت با ساخت مسجد در ایندیانا به بهانه ترافیک و صدای اذانبه گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، بنیاد السلام طرح احداث این مسجد در شهر کارمل، واقع در حومه ایندیاناپلیس، را ارائه کرده است، طرحی که حمایت رهبران دینی منطقه و شهردار کارمل را به همراه داشته است.

اما ساکنان محله‌ای که قرار است مسجد در آن ساخته شود، می‌گویند این مسئله باعث افزایش ترافیک و بر هم خوردن آرامش محل به دلیل صدای اذان می‌شود و به همین دلیل ارزش املاک آن‌ها در این منطقه مرفه‌نشین را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

یک کمپین آنلاین جمع‌آوری امضا برای مخالفت با ساخت این مسجد تاکنون توسط هزار نفر از اهالی امضا شده است.

اشهر مدنی، نائیب رئیس بنیاد السلام در این باره گفت: برخی گمان می‌کنند ما قرار است در مسجد هر روز چند بار صدای اذان را از بلندگو پخش کنیم، در حالی که این طور نیست.

وی در مورد مسئله ترافیک نیز گفت: قرار نیست در وضعیت ترافیک هم تغییر عمده‌ای ایجاد شود، چون اغلب افراد فقط در روز جمعه برای اقامه نماز جمعه به مسجد می‌آیند، و ترافیک ایجاد شده بیشتر از زمان حضور مسیحیان در کلیساها در روزهای یکشنبه نخواهد بود.

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: