کد خبر: 3767886
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
گروه بین‌الملل ـ دارالقرآن شهر لامیتان(Lamitan) در جنوب فیلیپین پیش از نفوذ داعش قرآن‌آموزانی زیادی داشت؛ اما به دلیل حضور داعش، تعداد شرکت‌کنندگان در برنامه‌های این دارالقرآن، کاهش چشمگیری داشته است.

داعش؛ عامل كاهش قرآن‌آموزان دارالقرآن جنوب فیلیپینبه گزارش ایکنا از فیلیپین؛ دارالقرآن شهر لامیتان در جنوب فیلیپین که در حال حاضر در حال فعالیت است؛ در زمان آرامش در این منطقه و قبل از حضور داعش حدود 300 قرآن‌آموز از سنین نوجوانی تا میان سال را آموزش می‌داد؛ اما در حال حاضر تنها حدود 100 نفر از قرآن‌آموزان دختر و پسر در حال آموزش قرائت و حفظ قرآن مجید در این دارالقرآن هستند.

حمله داعش به شهر مراوی در جنوب فیلیپین و اشغال این شهر به مدت شش ماه و حضور و ناامنی در منطقه سبب شده است که اینگونه کلاس‌ها یا تعطیل شده و یا با ترس تشکیل شود.

20 نفر از این قرآن‌آموزان از مناطق «توباران»(tuburan) و «اکبر»(Akbar) در نزدیکی به شهر لامیتان هستند که در روزهای آخر هفته برای آموزش قرآن به این شهر سفر می‌کنند.

این دارالقرآن در حال حاضر پنج استاد شامل یک استاد خانم و چهار استاد مرد دارد که به آموزش قرآن‌آموزان اشتغال دارند. ‌از بین قرآن‌آموزان که از سنین 14 سال تا حدود 50 سال را در بر می‌گیرد، 40 درصد را بانوان و 60 درصد را آقایان تشکیل می‌دهند.

 دانش‌آموزان دارالقرآن لامیتان روزهای آخر هفته در این دارالقرآن به یادگیری قرآن مشغول می‌شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: