کد خبر: 4045632
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۵
حجت‌الاسلام رفیعی:

رها نکردن منبر از جمله ویژگی‌های مهم آیت‌الله علوی گرگانی بود

حجت‌الاسلام رفیعی گفت: رها نکردن منبر از جمله ویژگی‌های مهم حضرت آیت‌الله علوی گرگانی بود، آن هم منبرهای بسیار تاثیرگذار. 

ناصر رفیعی به گزارش ایکنا به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی، سه‌شنبه شب 9 فروردین ماه در مراسم گرامیداشت ارتحال حضرت آیت‌الله‌ علوی گرگانی که در مسجد جامع حضرت ابوالفضل (ع) قم با حضور علماء، روحانیون و عموم مردم برگزار شد، گفت: ارزش عالم دینی به قدری بالاست که در روایات آمده است در روز قیامت، شاگردان خود را شفاعت می‌کند.

وی با اشاره به روایات ائمه اطهار (ع) در باب علم و دانش، افزود: نبی مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند که حضور در مجلس علم، از هزار تشییع جنازه، هزار عیادت مریض، هزار شب نمازشب، هزار روز عبادت، هزار درهم صدقه و هزار حج مستحبی ثوابش بالاتر است.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی در خصوص ابعاد شخصیتی حضرت آیت‌الله علوی گرگانی اظهار کرد: اولین خصوصیت این عالم ربانی، تواضع و فروتنی ایشان است؛ هروقت بنده برای منبر و سخنرانی به دفتر حضرت آیت‌الله علوی گرگانی می‌رفتم، خود ایشان شخصاً تماس می‌گرفتند و در نهایت فروتنی دعوت به سخنرانی می‌کردند.

وی گشاده‌رویی و مردم‌داری را از دیگر ویژگی ایشان دانست و افزود: ایشان در مواجهه با عموم مردم بسیار متواضعانه و با صمیمیت برخورد می‌کردند و همیشه لبخند بر لب داشتند و بدون واسطه پاسخگوی مسائل شرعی و عرفی مردم بودند.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: رها نکردن منبر از جمله ویژگی‌های مهم حضرت آیت‌الله علوی گرگانی بود، آن هم منبرهای بسیار تاثیر گذار که بنده شاهد سخنرانی‌های ایشان یکسال در گرگان بودم؛ توجه به وعظ، ارشاد و منبر و روضه در طول زندگانی ایشان مشهود بود.

وی اضافه کرد: از خصوصیات بارز آن مرحوم، دفاع ایشان از نظام و انقلاب بود؛ حضرت آیت‌الله علوی گرگانی بسیار ولایت‌مدار و علاقه‌مند به مقام معظم رهبری بودند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی، ابراز کرد: علمیت بالایی که ایشان داشتند بسیار قابل توجه است؛ تألیف بیش از ۶۰ جلد کتاب که اکثر آنها را خودشان نوشته‌اند از آثار و تولیدات ماندگار این عالم بزرگوار است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :