کد خبر: 3789182
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
دادستانی یکی از شهرهای واقع در شمال مصر تصمیم گرفته شماری از دانشجویان دانشگاه الازهر را به اتهام توهین به مسیحیت بازداشت کند.

به گزارش ایکنا به نقل از شفقنا، رسانه های محلی مصر گزارش دادند که دادستانی کل شهر «الزقازیق»، مرکز استان ساحلی «الشرقیه» در شمال این کشور شامگاه یکشنبه دستور داده چهار دانشجوی دانشگاه الازهر به اتهام توهین به دین مسیحیت از طریق فیلمبرداری یک ویدئوی شامل تقلید به گفته برخی ها «تمسخرآمیز» سرودها و دعاهای مسیحی، برای انجام تحقیقات در این زمینه به مدت چهار روز بازداشت شوند.

در همین حال، وزارت کشور مصر نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای پلیس این چهار دانشجو را شنبه هفته جاری بازداشت کردند به این دلیل که ویدئوی مذکور را در اواخر ماه گذشته میلادی در شبکه اجتماعی «یوتیوب» منتشر کرده سپس آن را پاک کرده بودند.

این در حالی است که دانشجوهای مذکور در یک ویدئوی دیگر که در شبکه اجتماعی «فیسبوک» پخش شده، تاکید کردند که هدف آنها از ویدئوی قبلی تنها شوخی بوده بدون آن که قصد توهین به مسیحیت را داشته باشند.

لازم به ذکر است که قانون اساسی مصر توهین به ادیان ابراهیمی سه گانه یعنی اسلام، مسیحیت و یهودیت را جرم می داند و کسی که این جرم را مرتکب گردد، با حبس و جریمه مالی مجازات می شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: