iqna

آغاز اجرای آزمایشی طرح هدایت شغلی دانشجویان و دانش‌آموختگان

گروه دانشگاه: طرح پایلوت مرکز هدایت شغلی دانشجویان و دانش‌آموختگان سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی در دانشگاه علم و فرهنگ آغاز شد.

برخی مجالس زیبنده عزاداری برای امام حسین(ع) نیست

گروه حوزه‌های علمیه: استاد تفسیر حوزه علمیه به مسئله عزاداری محرم اشاره کرد و گفت: برخی مجالس عزاداری که در این ایام برگزار می‌شود، زیبنده عزاداری برای امام حسین(ع) نیست.

اعلام فراخوان بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه

گروه دانشگاه: بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه برگزار می‌شود.

روسا و دبیران جشنواره‌ها و طرح‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی منصوب شدند

گروه دانشگاه: طی احکامی جداگانه از سوی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، رؤسا و دبیران جشنواره‌ها و طرح‌های سراسری منصوب شدند.

عالمانی که روز قیامت شفاعت می‌کنند

گروه اندیشه: در روایتی امام صادق(ع) فرمودند که در روز قیامت، عالمان حق شفاعت دارند. اما چه کسانی از این شفاعت بهره‌مند خواهند شد؟

برگزاری سلسله نشست‌های «حیات انسانی در مدرسه حسینی»

گروه اندیشه: به مناسبت دهه اول ماه محرم، سلسله نشست‌های «حیات انسانی در مدرسه حسینی» با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی جوادی‌آملی برگزار می‌شود.

بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی در ترویج نماز/ استفاده از زبان هنر

گروه حوزه‌های علمیه: در دومین روز از دومین همایش فعالان فضای مجازی بر ضرورت بهره‌گیری طلاب زن از فضای مجازی برای ترویج نماز تاکید شد.

اولویت وزارت علوم؛ تاسیس سیستم پایش خروجی دانشگاه‌ها

گروه دانشگاه: سرپرست وزارت علوم در جمع مدیران دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه پیوند منسجمی میان دانشگاهیان شکل نگرفته، عنوان کرد: مهم‌ترین اولویت وزارت علوم ایجاد سیستم پایش دقیق و ارزیابی خروجی دانشگاه‌هاست.

تجربه بین‌المللی؛ امتیازی در جذب اعضای هیئت علمی

گروه دانشگاه: سرپرست وزارت علوم در پاسخ به پرسشی مبنی بر چرایی لزوم داشتن تجربه بین‌المللی در فرایند جذب هیئت علمی برخی دانشگاه‌ها عنوان کرد: دانشگاه‌ها توانایی برقراری ارتباط با جامعه و بیرون یک امتیاز در جذب اعضای هیئت علمی محسوب می‌شود.

شادی‌های مومن در این دنیا

گروه اندیشه: ادیان و مکاتب مختلف از جمله دین مبین اسلام، همواره راه‌های تأمین نیاز به شادی را در آموزه‌های خود به پیروان خویش انتقال می‌دهند.

ثبت‌نام مسابقات قرآنی حدیثی طلاب غیرایرانی

گروه حوزه‌های علمیه: ثبت‌نام از طلاب غیرایرانی برای شرکت در بیست و سومین جشنواره بین‌المللی مسابقات قرآنی حدیثی جامعة المصطفی(ص) العالمیة آغاز شد.

آغاز اصلاح نظام توزیع گیاهان دارویی در عطاری‌ها

گروه دانشگاه: مشاور وزیر جهاد کشاورزی با انتقاد از شبکه تولید و توزیع گیاهان دارویی در کشور، از ضرورت تولید استاندارد گیاهان دارویی برای حضور در بازارهای جهانی و اصلاح نظام توزیع در بازار داخل کشور سخن گفت.

سی و سومین جلسه کمیته اجرایی کنگره قرآن و علوم انسانی برگزار شد

گروه حوزه‌های علمیه: سی و سومین جلسه کمیته اجرایی کنگره بین‌المللی قرآن و علوم انسانی برگزار شد.

تخفیف ۵۰ درصدی هزینه ارتباطات در دانشگاه‌ها

گروه دانشگاه: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها با اشاره به کیفیت نامطلوب وضعیت ارتباطات در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: بر اساس مصوبات هیئت دولت، تسهیلاتی برای دانشگاه‌ها در حوزه ارتباطات در نظر گرفته شده و هزینه ارتباطات با ۵۰ درصد تخفیف همراه خواهد بود.

پایان‌نامه سبک‌شناسی سوره واقعه بر اساس تحلیل زبانی دفاع می‌شود

گروه دانشگاه: پایان‌نامه «سبک‌شناسی سوره واقعه بر اساس تحلیل زبانی» از سوی دانش‌آموخته رشته علوم قرآن و حدیث دانشکده علوم و تحقیقات اسلامی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، دفاع می‌شود.
یادداشت
گفتگو
گزارش