iqna

زمان مصاحبه دکتری از سوی دانشگاه‌ها دریافت شده است

گروه دانشگاه: سخنگوری سازمان سنجش آموزش کشور عنوان کرد: زمان‌هایی که برای مصاحبه دکتری توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده، از سوی دانشگاه‌ها دریافت و درج گردیده، اگر زمان مصاحبه هر یک از دانشگاه‌ها با آنچه از سوی ما اعلام شده، مغایرت دارد، این موضوع قابل پیگیری است.

هیئت مدیره جدید انجمن مطالعات سیاسی حوزه انتخاب شد

گروه حوزه‌های علمیه: انتخابات هیئت مدیره جدید انجمن مطالعات سیاسی حوزه با حضور اعضای این انجمن برگزار شد.

تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه امام صادق(ع)

گروه دانشگاه: در پی هتک حرمت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، استادان، دانشجویان و کارمندان دانشگاه امام صادق(ع)، امروز پس از نماز ظهر و عصر تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند.

یورش به بیت شیخ عیسی قاسم اوج شقاوت و خباثت آل خلیفه است

گروه سیاست و اقتصاد: آیت‌الله العظمی نوری همدانی در پیامی ضمن محکوم کردن جنایت رژیم بحرین علیه ملت خود تاکید کرد: رژیم آل خلیفه با یورش به بیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم اوج شقاوت و خباثت خود را به رخ جهانیان کشید.

تبلیغ در کشور متولی مشخصی ندارد/ ایجاد 22 حوزه علمی و دینی توسط طلاب الزهراء(س) در خارج کشور

گروه حوزه‌های علمیه: مدیر جامعه الزهرا(س) ضمن اشاره به موازی‌کاری در تبلیغ به علت نبود متولی معین به خدمات طلاب این مجموعه در خارج کشور پرداخت و گفت: 22 حوزه علمیه و موسسه آموزشی و دینی توسط طلاب فارغ‌التحصیل جامعة‌الزهرا(س) در کشورهای مختلف ایجاد شده است.

لزوم توجه به علم پژوهش‌محور و پژوهش نیازمحور

گروه دانشگاه: رئیس هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: نمی‌شود یک کسی برود کتاب بخواند و بیمار را معالجه کند، علم باید پژوهش‌محور و پژوهش باید نیازمحور باشد.

توسعه روابط دانشجویان ایران و روسیه از طریق گردشگری

گروه دانشگاه: رئيس مركز گردشگری علمی–فرهنگی دانشجويان ايران در حاشیه سفر به تاتارستان عنوان کرد: این مرکز طرح‌های شاخص بین‌المللی همچون «اولین همایش بین‌المللی خلیج فارس» و همچنین طرح «ایران جهانی و جهان ایرانی» را در دست اجرا دارد که با هدف تبادل دانشجو با دانشگاه کازان طراحی شده و این آمادگی وجود دارد که با روسیه در این زمینه همکاری‌های مشترکی داشته باشد.

استراتژی‌های دانشگاه آزاد جهت قرارگیری در جمع ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان

گروه دانشگاه: سرپرست دانشگاه آزاد در پنجمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد گفت: جهت‌گیری دانشگاه آزاد؛ قرار گرفتن در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است و اینکه به عنوان دانشگاه نسل چهارم با کمک استراتژی‌های جدید به کار خود ادامه دهد.

ثبت نام طلاب غیرایرانی در جامعة الزهراء انجام می‌شود

گروه حوزه‌های علمیه: ثبت نام طلاب غیرایرانی جامعة الزهراء تا پایان خردادماه برای متقاضیان انجام خواهد شد.

ملت مراقب نفوذ تدریجی دشمنان باشند

گروه حوزه‌های علمیه: مفسر قرآن کریم در گردهمایی استادان تفسیر اعزامی در ماه رمضان به سراسر کشور با بیان اینکه نفوذ شیطان در انسان تدریجی است، تاکید کرد: نفوذ دشمنان در مسایل سیاسی و اجتماعی نیز گام به گام است از این رو همه مردم به خصوص علما و روحانیت باید مراقب باشند.

استادان تفسیر مطالب کاربردی را برای مردم بیان کنند

گروه حوزه‌های علمیه: عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه قرآن تنها برای مجالس و تشریفات نیست، گفت: استادان تفسیر مطالب کاربردی را متناسب با الزامات هر منطقه برای مردم بیان کنند.

علوم اجتماعی اسلامی در مواجهه با چالش هرمنوتیک

گروه اندیشه: پارسانیا با طرح برخی از اشکالات دیگری که به علوم اجتماعی اسلامی وارد می‌شود، گفت: چرا علم را در همین معنای قرن نوزدهمی و مابعد آن لحاظ کنیم. علم یک معنای وسیع‌تری دارد که دانشِ آزمون پذیر، سطح نازله آن است؛ در آن صورت گزاره‌های کتاب مقدس، گزاره‌هایی علمی و بخشی از علوم انسانی است.

تحلیل‌ گفتمان مبتنی بر برساخت‌گرایی با مبانی دینی ناسازگار است

گروه اندیشه: سلطانی ضمن تشریح رویکردهای موجود در تحلیل گفتمان، پیش فرض برساخت‌گرایانه موجود در برخی از رویکردهای تحلیل گفتمان را متعارض با پیش‌فرض دینی دانست.

برخی دانشمندان اهل سنت روایت 12 خلیفه را بر ائمه(ع) منطبق کرده‌اند

گروه حوزه‌های علمیه: یک پژوهشگر حدیث حوزه عنوان کرد: بعضی از دانشمندان اهل سنت در گفتاری همسو با شیعیان، ضمن ردّ خلافت بنی‌امیه و بنی‌عباس، حدیث دوازده خلیفه را بر دوازده امام(ع) تطبیق کرده‌اند.

درس خارج در حوزه بیش از حد است/ انتقاد از تعطیلات زیاد

گروه حوزه‌های علمیه: آیت‌الله العظمی سبحانی ضمن انتقاد چندباره از زیاد بودن تعطیلات در حوزه علمیه تاکید کرد: تعداد درس خارج در حوزه زیاد شده که به علمیت و فقاهت ضربه وارد می‌کند.
یادداشت
گفتگو
گزارش