iqna

وقف؛ مظهر علم، فرهنگ و تمدن جامعه بشری است

گروه دانشگاه: رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن در جمع کارکنان این دانشگاه و به مناسبت هفته بسیج، وقف را مظهر علم، فرهنگ و تمدن جامعه بشری خواند.

پیشنهاد استانی شدن اعتبارات تجهیز، تملک دارایی واحدهای جهاد به سازمان برنامه و بودجه/ تغییر روش بازاریابی در این نهاد

گروه دانشگاه: رئیس جهاد دانشگاهی درخواستي به سازمان برنامه و بودجه برای استانی شدن اعتبارات تجهيز و تملک دارایی جهاد دانشگاهی استان‌ها داده‌‌ايم كه اميدواريم از اين طريق استانداران بتوانند به صورت قانونی به واحدهای استانی جهاد دانشگاهی كمک كنند.

پایان خلافت دروغین داعش، شکست مفتضحانه جبهه غربی،‌ عبری و عربی است

گروه حوزه‌های علمیه: مدیر حوزه‌های علمیه در پیام تبریک خود به مناسبت شکست داعش تاکید کرد: پیروزی امروز وامدار رهبری حکیمانه و داهیانه مقام معظم رهبری مرجعیت اعلی شیعه در عراق و حمایت معنوی مراجع معظم تقلید قم است و پایان خلافت دروغین داعش، شکست مفتضحانه جبهه غربی،‌ عبری و عربی است.

نابودی داعش دنیا را از کابوس وحشتناکی نجات داد

گروه حوزه‌های علمیه: آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با مسرت‌بخش خواندن پایان فتنه داعش تاکید کرد: خدا را هزاران بار بر اين نعمت و اين پيروزى بزرگ سپاس مى‌گوييم و آن را نتيجه اتحاد و همدلى تمام كشورهاى منطقه و مجاهدت‌هاى جوانان جان بر كف ايران و عراق و سوريه و بعضى ديگر از كشورهاى منطقه مى‌دانيم.

ارتقای سلامت اجتماعی؛ در پایبندی به شاخص اسلامی

گروه دانشگاه: نویسنده کتاب «زندگی شایسته؛ از منظر قرآن و عترت» با بیان اینکه اسلام دین فردی نیست و هدف آن ارتقای سلامت اجتماعی و ساختن مدینه فاضله است عنوان کرد: اسلام شاخصه‌هایی برای زندگی فردی و اجتماعی تدوین کرده که افراد جامعه برای تامین امنیت ملزم به رعایت آنها هستند.

نظر علامه جوادی درباره اذان مرحوم موذن‌زاده و آقاتی

گروه حوزه‌های علمیه: آیت‌الله العظمی جوادی آملی تاکید کرد: باید آثار شما دلپذیر باشد و نه تنها گوش‌پذیر! آثار دلپذیر می‌ماند، مانند اذان مرحوم موذن زاده و مرحوم آقاتی، و برخی خوانندگان که آثار فاخری ارائه کرده‌اند، این‌ها ماندگار است چون فطرت، مشترک میان همه انسان‌ها است.

ثبت‌نام آزمون دکتری 97 از فردا آغاز می‌شود

گروه دانشگاه: بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور درباره شرايط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت‌نام در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمركز (Ph.D) سال 1397، ثبت‌نام در این آزمون از فردا آغاز می‌شود و تا 7 آذرماه ادامه خواهد داشت.

تمامی ابعاد زندگی آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی معرفی نشده است

گروه حوزه‌های علمیه: استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به ابعاد مختلف زندگی آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی گفت: اگرچه بعد سیاسی و اجتماعی ایشان به واسطه مسئولیت‌های اجرایی برای مردم معرفی شده ولی ابعاد علمی و خدمات اجتماعی ایشان مغفول مانده است.

ضرورت ارتباط تأثیرگذاران حوزه با بدنه حوزه علمیه

گروه اندیشه: اکبرنژاد با انتشار یادداشتی خواستار ارتباط مستقیم افراد موثر در ساختار حوزه‌ علمیه با بدنه حوزه‌های علمیه شد.

برگزاری جلسه دفاعیه «گونه‌شناسی رفتارها و گفتار نبوی در تبیین امامت امیرمومنان(ع)»

گروه اندیشه: جلسه دفاع از رساله علمی سطح سه حوزه با عنوان «گونه‌شناسی رفتارها و گفتار نبوی در تبیین امامت امیرمومنان(ع)» برگزار می‌شود.

بررسی «هنجارمندی و گوناگونی دلایل» در کارگاه فلسفه اخلاق

گروه اندیشه: سی و هفتمین کارگاه فلسفه اخلاق تحت عنوان «هنجارمندی و گوناگونی دلایل» با حضور حمید وحید، رئیس پژوهشکده فلسفه تحلیلی برگزار می‌شود.

نرم‌افزار مجموعه آثار آیت‌الله معرفت و ترجمه کامل التمهید رونمایی می‌شود

گروه اندیشه: حجت‌الاسلام حامد معرفت با اشاره به برخی از جزئیات همایش «بررسی آرای تفسیری علامه محمدهادی معرفت» بیان کرد: در این همایش از نرم افزار آثار آیت الله معرفت رونمایی می‌شود و علاوه بر این التمهید نیز به صورت کامل ترجمه شده که از این اثر نیز رونمایی به عمل خواهد آمد.

اختتامیه چهارمین جشنواره بانوامین برپا می‌شود

گروه حوزه‌های علمیه: چهارمین جشنواره بین‌المللی بانو امین، 25 آذرماه در جامعة الزهراء(س) برگزار خواهد شد.

سلسله‌نشست‌های «زن در غرب» در جامعة الزهراء(س) برگزار می‌شود

گروه حوزه‌های علمیه: نخستین نشست از سلسله‌نشست‌های «زن در غرب» با محوریت «زن غربی، هویت و جنسیت» در جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) برگزار می‌شود.

اولین همایش بررسی آراء تفسیری علامه معرفت برپا می‌شود/ نگاه جهانی و تطبیقی علامه معرفت

گروه حوزه‌های علمیه: اولین همایش بررسی آراء تفسیری علامه معرفت با پیام تصویری آیت‌الله العظمی سبحانی در روز دوم آذرماه برپا خواهد شد.
یادداشت
گفتگو
گزارش