iqna

برنامه‌های شبکه قرآن سیما در ماه رمضان و تابستان تبیین شد/ ۱۴۵۱ بین‌المللی می‌شود

گروه فعالیت‌های قرآنی: ویژه برنامه‌های شبکه قرآن و معارف سیما در ماه مبارک رمضان و جزئیات طرح ملی قرآنی «بشارت 1451» توسط مدیر شبکه قرآن سیما تشریح شد.

مؤسسات قرآن و عترت؛ مولد و اشتغال‌زا اما بدون حامی

گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: بیش از 60 درصد مؤسساتقرآن و عترت در مناطق محروم، دورافتاده و مرزی و استان‌های کمتر توسعه‌یافته هستند و تنها از راه کمک‌های مردمی است که می‌توانند به حیات خود ادامه دهند.

«اسراء» به فینال رسید

گروه فعالیت‌های قرآنی: مسابقه تلویزیونی اسراء با اجرا و تهیه‌کنندگی وحید مرتضوی به ایستگاه‌ نهایی یعنی مرحله فینال رسیده و این مرحله در حال پیگیری است.

دی‌ماه؛ برگزاری آخرین مرحله یازدهمین دوره آزمون اعطای مدرک به حفاظ

گروه فعالیت‌های قرآنی: مرحله پایانی یازدهمین دوره آزمون اعطای مدرک به حفاظ قرآن کریم طی دی‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

اختتامیه مرحله شهرستانی مسابقات قرآن شمیرانات برگزار شد + عکس

گروه مسابقات: مراسم اختتامیه مرحله شهرستانی چهلمین دوره مسابقات قرآن در شهرستان شمیرانات در آستان امام زاده صالح(ع) برگزار و در آن از برگزیدگان رشته های مختلف تجلیل شد.

اعلام اسامی برگزیدگان مرحله شهرستانی مسابقات قرآن در شمیرانات

گروه مسابقات: نفرات برتر رشته های مختلف چهلمین دوره مسابقات قرآن در شهرستان شمیرانات تجلیل شدند.

موعد آزمون تلاوت و مصاحبه ششمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان اعلام شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: زمان برگزاری آزمون تلاوت و مصاحبه ششمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان و توضیحات مربوط به نحوه برگزاری آن اعلام شد.

برنامه آموزش قرآن مؤسسه امام رضا(ع) در اهواز

گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: برنامه های آموزشی رضوان مؤسسه امام رضا(ع) اهواز تشریح شد.

جزئیاتی از اجرای کاروان اعزامی به مناطق عملیات جنوب و جنوب غرب

گروه فعالیت‌های قرآنی: جزئیاتی از نخستین و دومین روز اجرای کاروان قرآنی اعزامی به مناطق عملیات جنوب و جنوب غرب ارائه می‌شود.

ثبت‌ نام ناشران ایرانی و خارجی در نمایشگاه قرآن تمدید شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیر بخش ناشران بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن‌ کریم از تمدید ثبت‌ نام ناشران قرآن در این نمایشگاه خبر داد.

برپایی جلسه تلاوت تخصصی از سوی دارالقرآن حسین بن علی(ع)

گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد: کلاس تخصصی تلاوت با محتوای منشاوی خوان‌ها از سوی دارالقرآن حسین بن علی(ع) تبریز با حضور نوجوانان علاقه‌مند برگزار می شود.

برگزاری مسابقات قرآن ورزشکاران و جوانان اصفهان

گروه مسابقات: سومین دوره مسابقات قرآن‌ کریم ویژه ورزشکاران، جوانان و کارکنان اداره ورزش و جوانان استان اصفهان برگزار می‌شود.

اولین دوره مسابقات قرآن شرکت صنایع شیر ایران برگزار می‌شود

گروه مسابقات: در آستانه ماه مبارک رمضان و به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر اولین دوره مسابقات قرآن بین کارکنان شرکت صنایع شیر ایران برگزار می‌شود.

توجه به ملاحظات دیگری در مالزی به جز بُعد فنی قاری نتیجه‌بخش بود

گروه مسابقات: مدیر مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در استقبال از حامد علیزاده ضمن تحلیل کوتاه از مسابقات مالزی در مورد اهمیت دوره ارزیابی قاریان توضیحاتی ارائه داد.

«مهد قرآن»؛ خط‌شکن دوره‌های حفظ و مفاهیم قرآن/ احیای فرهنگ نذورات قرآنی و کمک به فعالیت‌های آموزشی

گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: مؤسسه مهد کشوری قرآن کریم که از سال 71 فعالیتش را از جلسه قرآن هفتگی چهارده‌ معصوم(ع) آغاز کرده است همواره با دو موضوع اصلی حفظ و مفاهیم قرآن به کار خود ادامه می‌دهد، لذا این مؤسسه حافظانی را تربیت می‌کند که محفوظاتشان همراه با توجه به مفاهیم و تفسیر است.
یادداشت
گفتگو
گزارش