iqna

سختگیری‌ها؛ مانع نوآوری مرتلان ایرانی

گروه فعالیت‌های قرآنی: قاسم رضیعی قاری بین‌المللی کشورمان معتقد است، مسئولان نظارت بر تولیدات در ترتیل، بسیار سختگیرانه با قاریان و مرتلان ایرانی برخورد می‌کنند که مجال هر نوع ابداع و نوآوری و تلمیح لحنی را از آنها می‌گیرند.

قرآن را در زمان کوتاه و همراه با موج محبت آموزش دهید

گروه فعالیت‌های قرآنی: مفسر قرآن کریم با بیان اینکه معلم قرآن مردم را از طریق فهم قرآن و تشویق برای عمل به قرآن واکسینه می‌کند، بیان کرد: کلاس‌های قرآن باید زمانش کمتر از حوصله مردم باشد و کلاس‌ها را شیرین، کم زمان، با عاطفه، محبت و قول لین برگزار کنیم.

چشاندن عمق کلام وحی به مردم درگرو باور قرآنی معلمان است

گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون فرهنگی و امور زائران آستان حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) گفت: معلمان قرآن در کنار علما و حوزه‌های علمیه باید مفاهیم کلام خداوند را در جوامع زنده بدارند؛ این در صورتی است که خود، باور قرآنی داشته باشیم و از صفاتی که شایسته یک شاگرد قرآنی است بهره‌مند باشیم.

همایش «طلیعه بصائر» به میزبانی آستان عبدالعظیم(ع) برگزار شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: آیین همایش «طلیعه بصائر» امروز، 27 مهرماه از سوی مؤسسه اهل‌البیت رسول خاتم(ص) و با حضور قراء، حفاظ و مدرسان قرآن در تالار شیخ صدوق آستان عبدالعظیم(ع) برگزار شد.

«نگاه خورشید» از مشرق طلوع می‌کند

گروه فعالیت‌های قرآنی: در آستانه شهادت حضرت رقیه(س) و ورود اسرای حرم آل‌الله به شام ویژه برنامه «نگاه خورشید» به صورت زنده از حرم مطهر امام رضا(ع) پخش می‌شود.

اخبار معارفی رسانه‌ها/ تداوم اخبار مربوط به مسئله حفظ قرآن

گروه فعالیت‌های قرآنی: در صفحات معارفی رسانه‌های کشور طی امروز، 26 مهرماه شاهد انتشار اخباری حول محور مسئله حفظ قرآن کریم بودیم.

آزمون حفظ تلفنی شعبه رسالت جامعةالقرآن برگزار شد

گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: آزمون حفظ تلفنی شعبه رسالت جامعةالقرآن الکریم و اهل‌البیت(ع) استان تهران، عصر امروز، 26 مهرماه در حال برگزاری است.

فراخوان آزمون اعطای مدرک بین‌المللی حفظ قرآن از سوی جامعة‌القرآن

گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: آزمون اعطای مدرک بین‌المللی حفظ قرآن از سوی جامعةالقرآن الکریم انجام می‌شود.

جدیدترین تلاوت محمدرضا پورزرگری + صوت

گروه جلسات و محافل: جلسه قرآن محمدرضا پورزرگری، قاری بین‌المللی کشورمان در موسسه احسن الحدیث با حضور قرآن‌آموزان برگزار شد.

پوشش زنده مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن بسیج از شبکه قرآن

گروه فعالیت‌های قرآنی: در دیدار مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بر تقویت همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای بین این دو مجموعه فرهنگی و رسانه‌ای تأکید شد.

تعویق زمان برپایی جشنواره «مدهامتان» در 12 استان

گروه مسابقات: دبیر جشنواره قرآنی مدهامتان گفت: تعدادی از استان‌‌ها باید تا پایان هفته جاری مرحله استانی مسابقات خود را برگزار می‌کردند اما به دلایلی، این استان‌ها مسابقات خود را به هفته آینده موکول کردند.

طرح ملی «شمیم دانش» تشریح می‌شود

گروه فعالیت‌های قرآنی: نشست خبری برنامه شمیم دانش، طرح ملی آموزش ضمن خدمت معلمان و فرهنگیان سراسر کشور با مشارکت رادیو قرآن و وزارت آموزش و پرورش شنبه ۲۹ مهرماه در رادیو قرآن برگزار می‌شود.

بازتعریف مولفه‌های ارتباطی ـ رسانه‌ای با رویکرد قرآنی

گروه فعالیت‌های قرآنی: قرآن کریم از دو بُعد فردی و اجتماعی، مؤلفه‌های یک رسانه ارتباط جمعی را در خود دارا می‌باشد، در نخستین نگاه قرآن کریم پاسخگوی نیازهای هستی‌شناسانه و معرفتی انسان مدرن و از دیگر سو مبنا و بستری برای تعاملات و ارتباطات اجتماعی مابین انسان‌ها در یک کلیتی مشابه فضای رسانه‌ای است.

2 تلاوت از «محمدحسین سبزعلی» در دهه 60

گروه شبکه اجتماعی: دو تلاوت از محمدحسین سبزعلی در مسابقات حزب جمهوری اسلامی ایران در سال‌ 1361 و محفل انس با قرآن در سال 1369 منتشر شد.

آموزش روخوانی و روان‌خوانی قرآن در دادگستری بهارستان +‌ عکس

گروه جلسات و محافل: جلسه آموزش قرآن کریم روز 24 مهرماه در محل دادگستری شهرستان بهارستان برگزار ‌شد.
یادداشت
گفتگو
گزارش