iqna

بررسی حج 96 در کمیسیون امنیت ملی مجلس

گروه سیاسی: کمیسیون امنیت ملی حج 1396 را با حضور مسئولان ذی ربط این هفته بررسی خواهد کرد.

خط حزب‌الله ۸۳/ رمز انجام ‌نشدنی‌ها

گروه سیاسی: هشتاد و سومین شماره خط حزب‌الله با سخن هفته‌ای درباره قدرت معجزه‌گر جوان مؤمن ایرانی، جوانی مبتکر بامتکی به خدا با عنوان «رمز انجام نشدنی‌ها» منتشر شد.

مراسم شب خاطره دفاع مقدس با حضور رهبر معظم انقلاب آغاز شد

گروه سیاسی: در سالروز آزادسازی خرمشهر، مراسم شب خاطره با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین جمعی از خاطره‌گویان، رزمندگان، پیشکسوتان، نویسندگان و هنرمندان دفاع مقدس در حسینیه‌ امام خمینی(ره) آغاز شد.

نقش حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در آزادسازی خرمشهر

گروه سیاسی: رژیم بعثی عراق در ابتدای آغاز جنگ تحمیلی حملات خود را به شهرهای مرزی آغاز کرد که در این میان خرمشهر با وجود ایستادگی نیروهای مردمی و رزمندگان اسلام در نهایت در 4 آبان 59، پس از 34 روز مقاومت به اشغال نیروهای رژیم بعث درآمد.

مروری بر انتشار انواع صکوک در بازارهای بین‌المللی مالی اسلامی

گروه اقتصاد: مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار، به تازگی گزارشی پژوهشی با عنوان «مروری بر انتشار انواع صکوک در بازارهای بین‌المللی مالی اسلامی و مقایسه آن با بازار سرمایه ایران» به قلم مجید پیره منتشر کرده است.

بیانیه قدردانی ۱۲۷ نفر از نمایندگان از عملکرد رسانه ملی در جریان انتخابات

گروه سیاسی: 127 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای از عملکرد رسانه ملی در جریان انتخابات قدردانی کردند.

بیانیه ۱۵۴ تن از نمایندگان در محکومیت جنایات رژیم بحرین

گروه سیاسی: ۱۵۴ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای جنایات رژیم بحرین را در حکم اخیر شیخ عیسی قاسم محکوم کرد.

آزادسازی خرمشهر معجزه انقلاب، ایمان و انگیزه‌های دینی فرزندان این سرزمین بود

گروه سیاسی: دکتر روحانی با بیان اینکه سوم خرداد روزی مهم برای تاریخ ایران و دفاع مقدس است، گفت: پیروزی در دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر را معجزه انقلاب، ایمان و انگیزه‌های دینی فرزندان این سرزمین و معجزه ملت ایران بود.

بيانيه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درپی تحولات بحرین

گروه سیاسی: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام همبستگی با مردم مظلوم بحرین، اقدامات شرم‌آور و جنایتکارانه آل‌خلیفه را به شدت محکوم کرد.

اولین نشست شورای راهبردی کنگره ملی شهدای گمنام و مفقودین برگزار شد

گروه جهاد و حماسه: اولین نشست شورای راهبردی کنگره ملی شهدای گمنام و مفقودین از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در تهران برگزار شد.

فتح خرمشهر به روایت تحلیل‌گران داخلی و خارجی

گروه سیاسی: رادیو «مونت‌کارلو» بازستادن خرمشهر را با وجود موانع پدافندی متعدد عراق در منطقه‌ی عملیاتی برای ایران غیر ممکن قلمداد کرد و «بی‌بی‌سی» نیز ضمن تأکید بر دشواری بازپس‌گیری خرمشهر به دلیل تبدیل شهر به سنگر دفاعی مستحکم ارتش عراق، گفت: «چنان‌چه ایرانیان درصدد بازپس‌گرفتن خرمشهر برآیند، سخت‌ترین گردو را برای شکستن برگزیده‌‌اند».

چالش‌های نرخ سود سپرده در نبرد قرض‌الحسنه با ربا

گروه اقتصاد: به خاطر وابستگی مخارج دولت به سیاست‌های پولی، افزایش تورم، انتظار سپرده‌گذاران برای دریافت سود از بانك‌ها و حفظ ارزش پول خود، در سال‌های اخیر سهم قرض‌الحسنه از كل سپرده‌ها به 5 درصد كاهش یافته و سهم حساب‌های كوتاه‌مدت و با كسب سود به بیش از 50 درصد رسیده است.

ریشه تروریسم از میرجاوه تا منچستر یکی است

گروه سیاسی: بهرام قاسمی با محکومیت شدید حمله تروریستی شب گذشته در شهر منچستر انگلیس گفت: ریشه و منشاء فکری حوادث تروریستی که در میرجاوه ایران و در شهر منچستر انگلیس دست به اقدامات خشونت‌بار و غیرانسانی می زنند یکی است که جز با عزمی جزم و ایجاد ساز و کارهایی فراگیر و به‌دور از استاندارهای دوگانه، ریشه‌کن نخواهد شد.

اقدام ترامپ و عربستان نمونه عینی اسلام آمریکایی است

گروه سیاسی: مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل اظهار کرد: ترامپ همچون یک کاسب دوره‌گرد برای جمع کردن پول برای اقتصاد آمریکایی در مرکز جغرافیایی اسلام این‌گونه رفتار می‌کند و آن را ترویج می‌کنند؛ این پیش‌بینی حضرت امام(ره) بود و این کارهای مذبوحانه عربستان و دیگر وابستگانش راه به جایی نمی‌برد.

معرفی سازوکارهای جدید انتشار اوراق مرابحه در کمیته فقهی سازمان بورس

گروه اقتصاد: کارشناس مالی اسلامی مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار، دستور کار جلسه این هفته کمیته فقهی سازمان بورس را تشریح کرد.
یادداشت
گفتگو
گزارش