iqna

جمعه خونین قدس/ ایران - کویت سایه سرد روابط

گروه سیاسی: ایران - کویت سایه سرد روابط، جمعه خونین قدس، ابراز خشم رئیس سازمان سیا از برجام، ماراتن شش نفره تا شهرداری، برجام افق جدیدی برای گفت‌و‌گو و احترام متقابل در جهان گشود، از عناوین روزنامه‌های صبح امروز می‌باشد.

آمریکا سیاست‌های عز‌ت‌مندانه جمهوری اسلامی ایران را تهدیدی در برابر مداخله‌گری‌های خود می‌داند

گروه سیاسی: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات روز گذشته «هیثر نوئرت» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: متهم کردن ایران به نقض روح برجام در حالی صورت می گیرد که دولت آمریکا در دو سال گذشته همواره با اقدامات، تصمیمات و سیاست های تنش زای خود، برخلاف تعهداتش عمل کرده است.

ابقای آیت‌الله جنتی به عنوان دبیر شورای نگهبان

گروه سیاسی: در جلسه شورای نگهبان آیت‌الله جنتی به عنوان دبیر این شورا ابقا شد.

آمریکای عهدشکن نمی‌تواند مدعی حقوق بشر و قانون‌گرایی باشد/ نام امام صادق(ع) عجین با انقلاب

گروه سیاسی: دکتر روحانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در دوران جدید، بسیاری از تعهدات‌شان را زیرپا می‌گذارند، گفت: این نشان می‌دهد که آمریکا نمی‌تواند مروج حقوق بشر، قانونگرایی، ثبات و امنیت در جهان باشد.

کارآمدی و روحیه جهادی؛ ویژگی‌های اصلی کابینه دولت دوازدهم

گروه سیاسی: کارشناس مسائل سیاسی کارآمدی و برخورداری از روحیه جهادی را از ویژگی‌های مهم کابینه دولت دوازدهم با توجه به شرایط و مشکلات امروز کشور خواند و گفت: منظور از روحیه جهادی این است که خستگی‌ناپذیر و ریسک‌پذیر بوده، شجاعت کافی برای گرفتن تصمیم‌های سخت را داشته و در شرایط بحرانی تسلیم خواسته‌های ابرقدرت‌ها نشوند.

ارائه گزارش مدیران عامل بانک‌های کشور در کمیسیون اقتصادی مجلس

گروه اقتصاد: سیدتقی کبیری، جزئیات حضور مدیران عامل بانک‌های کشور در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس را تشریح کرد.

لایحه عضویت ایران در شرکت بین‌المللی نقدینگی اسلامی اعلام وصول شد

گروه اقتصاد: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در شرکت بین‌المللی نقدینگی اسلامی را اعلام وصول کرد.

خروج از برجام گزینه روی میز ایران/ سایه کابینه در بهارستان

گروه سیاسی: سرگیجه ترامپی شاخص دلار، سایه کابینه در بهارستان، لوموند: قاسم سلیمانی قدرتمندترین مرد خاورمیانه، دولت در برخورد با فساد خط قرمز ندارد، خروج از برجام گزینه روی میز ایران، آمریکا القاعده سوریه را فهرست گروه‌های تروریستی حذف کرد از عناوین روزنامه‌های صبح امروز می‌باشد.

شورای نگهبان؛ حافظ اسلامیت و جمهوریت و سدی در برابر نفوذ نااهلان

گروه سیاسی: عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی جایگاه شورای نگهبان در ساختار قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران را بی‌بدیل خواند و اظهار کرد: این نهاد فراقوه‌ای تضمین‌کننده اسلامیت مردمسالاری دینی و صیانت از جمهوریت نظام است و نظارت استصوابی شورای نگهبان به عنوان سدی در برابر نفوذ عوامل دشمن در حاکمیت عمل کرده است.

سیداحمد خاتمی؛ خطیب جمعه این هفته تهران

گروه سیاسی: نماز عبادی ـ سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی اقامه می‌شود.

فعالیت‌های ایکنا مایه افتخار کشور است

گروه اقتصاد: رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان، در دیدار با مدیرعامل خبرگزاری ایکنا اظهار کرد: فعالیت‌های این خبرگزاری مایه افتخار کشور است و بنده بسیار خوشحالم که در چند سال اخیر با مجموعه شما در ارتباط نزدیک بوده‌ام.

مراسم سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس شورای نگهبان چهارشنبه برگزار می‌شود

گروه سیاسی: مراسم سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس شورای نگهبان، 28 تیرماه، با سخنرانی آیت‌الله جنتی برگزار می‌شود.

چهار چالش سیاسی بغداد/ نام‌گذاری یکی از اماکن تهران به‌نام نابغه ریاضی

گروه سیاسی: آمار تأمل برانگیز لاریجانی درباره اقتصاد کشور، نام گذاری یکی از اماکن تهران به‌نام نابغه ریاضی، مرد روزهای نه چندان سخت، «رهبر» در دانشگاه آزاد، خط و نشان اردوغان برای مخالفان، مسیر حذف زامبی‌های پولی، دکتر ظریف: ترامپ متن و روح برجام را نقض کرده است، چهار چالش سیاسی بغداد از جمله عناوین روزنامه‌های صبح امروز است.

رشد اقتصادی 8 درصدی نیازمند اصلاح نظام بودجه‌ریزی است

گروه اقتصاد: رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بدون اصلاح برخی نظامات بودجه‌ریزی و دیوانی نمی توان به جهش 8 درصدی دست یافت و امیدوارم دولت بعدی برای این اصلاحات تازه نفس باشد.

آمریکایی‌ها از گذشته عبرت بگیرند/ مشاورین ترامپ از تحولات ایران و منطقه عقب هستند

گروه سیاسی: بهرام قاسمی در واکنش به اظهارات نسنجیده ترامپ در پاریس با بیان اینکه مشاورین ایشان از تحولات ایران، منطقه و جهان بسیار عقب هستند، گفت: دولت جدید آمریکا از گذشته عبرت گرفته و تنها با زبان تکریم و احترام با ملت ایران سخن گویند.
یادداشت
گفتگو
گزارش