iqna

مصوبات لازم برای تحقق تأکیدات رهبری را در اولین جلسه شورای عالی اشتغال بررسی می شود

گروه سياسي: دکتر روحانی تصریح کرد: در همین آغاز سال، جلسه شورای عالی اشتغال را تشکیل خواهیم داد و یک بار مصوبات سال گذشته را مرور کرده و مصوباتی را که امسال باید با تأکید مقام معظم رهبری انجام بدهیم ، بررسی خواهیم کرد.

سرانجام خوش تحصیل رایگان قاریان و حافظان ممتاز و بیمه فعالان قرآنی

گروه سیاسی: در نشست خبری رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس و مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور، موضوع تحصیل رایگان قاریان و حافظان ممتاز و نیز افزایش فعالان قرآنی تحت پوشش مطرح شد.

آیت‌الله موحدی کرمانی؛ خطیب جمعه این هفته تهران

گروه سیاسی: نماز عبادی ـ سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری، اقامه می‌شود.

سال 1395 سالی پرافتخار و جهشی برای صنعت دفاعی بود

گروه سیاسی: سردار دهقان سال 95 را سالی پر افتخار و جهشی برای حوزه دفاع به‌ويژه صنعت دفاعی دانست و گفت: در این سال در چارچوب تدابیر فرمانده معظم كل قوا و با رويكرد اقتصاد مقاومتی گام‌های بلندی برای اعتلای بخش دفاع و تقویت توان بازدارندگی كشور برداشته شد.

برگزاری دومین دور گفت‌وگوهای سه‌جانبه ایران، ترکیه و روسیه در آستانه 3

گروه سیاسی: دور دوم گفت‌وگوهای سه‌جانبه ایران روسیه و ترکیه در آستانه 3، صبح امروز برگزار شد.

امین‌ترین و محرم‌ترین فرد نسبت به امام(ره) مرحوم سید احمد خمینی بود

گروه سیاسی: عضو جامعه روحانیت مبارز درباره جایگاه مرحوم سیداحمد خمینی در نظام و انقلاب گفت: ایشان تا آخرین لحظه حیات امام(ره) همراه ایشان بود و شاید امین‌ترین، رازدارترین و محرم‌ترین افراد نسبت به امام(ره) مرحوم حاج سید احمد آقای خمینی بود.

سکوت در برابر اقدام رژیم آل خلیفه علیه شیخ عیسی قاسم شرعاً جایز نیست

گروه سیاسی: دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای، ظلم و تعدی رژیم آل خلیفه به شیخ عیسی قاسم، روحانی برجسته بحرینی را به‌شدت محکوم کرد.

حکم دادگاه اروپا به نفع ممنوعیت حجاب/ گذر «بهشت» از پیچ «بهارستان»

گروه سیاسی: حکم دادگاه اروپا به نفع ممنوعیت حجاب، چهارشنبه سوری نسبتا آرام، گذر «بهشت» از پیچ «بهارستان»، اعلام حالت فوق‌العاده در بحرین، سراب رؤیاهای اردوغان در اروپا، 90 هزار تومان سود سهام عدالت و پوشاک قاچاق کیلویی چند از جمله عناوین روزنامه‌های صبح امروز است.

انتقاد نماینده گنبد کاووس از کم‌توجهی بنیاد شهید به خانواد‌ه‌های شهدای منا

گروه سیاسی: منتخب مردم گنبد کاووس در مجلس با اشاره به موافقت رهبر معظم انقلاب مبنی بر ارائه خدمات به خانواده‌های شهدای منا همچون سایر جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: متأسفانه هنوز اقدام جدی و عملیاتی از سوی این بنیاد ملاحظه نمی‌شود و صرفاً برخی از خدمات جزئی درمانی و فرهنگی ارائه می‌شود.

افزایش چشمگیر بودجه فرهنگی در سال آینده

گروه سیاسی: سخنگوی دولت درباره انتقاد‌ها نسبت به بودجه فرهنگی سال ۹۶ گفت: بودجه فرهنگی از ۵ هزار میلیارد تومان به ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش‌یافته و دریافتی بخش خصوصی نیز در این اعتبارات زیاد شده است؛ بودجه در دست مجلس بود و اگر می‌خواست، می‌توانست مانند دیگر دستگاه‌ها، اضافه کند.

انسجام ملی پشتوانه‌ای برای مقابله با تهدیدات سیاسیون تازه‌کار آمریکایی است

گروه سیاسی: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تهدیدات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا اظهار کرد: بدیهی است که انسجام ملی و تفاهم فزاینده نیروهای معتقد به نظام و پرهیز از اختلاف در سایه رهبر معظم انقلاب بهترین پشتوانه برای مقابله با تحرکات و تهدیدات سیاسیون تازه‌کار آمریکایی خواهد بود.

ایران، الگویی مناسب برای آزادی‌های دینی/ بروز تفکرات نژادپرستانه؛ مایه بی‌آبرویی سران رژیم صهیونیستی

گروه سیاسی: نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایرانیان کلیمی سابقه تاریخی هم‌زیستی پیروان ادیان توحیدی در ایران را در حافظه تاریخی خود ثبت کرده‌اند، گفت: ملت شریف ایران با تساهل و مدارا الگوی مناسبی برای آزادی‌های دینی و تعامل شهروندان موحد بوده‌اند.

شب «نه به چهارشنبه‌سوری»/ هشدارهای نوروزی از زبان سارق حرفه‌ای

گروه سیاسی: غبار غم بر دنیای تصویر، رونق زندگی در بازار گرم خرید شب عید، مزد 96 در بلاتکلیفی، شب «نه به چهارشنبه‌سوری»، هشدارهای نوروزی از زبان سارق حرفه‌ای، زنگ خطر آمارها برای جمعیت و اعتراف مقصران حریق پلاسکو از جمله عناوین روزنامه‌های صبح امروز است.

سبک زندگی قرآنی بر مبنای حیات طیبه الهی است/ جدیت دشمن در پیگیری استحاله فرهنگی

گروه سیاسی: رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه سبک زندگی قرآنی بر مبنای حیات طیبه الهی و معنوی است، نسبت به از دست رفتن معیارها بر اثر برخی وادادگی‌ها و انفعال‌های فرهنگی هشدار داد و افزود: متاسفانه امروزه با کثرت رسانه‌هایی که از ناحیه غرب ایجاد، تغذیه و تقویت می‌شوند، القائاتی صورت می‌گیرد که موجب فاصله گرفتن دغدغه‌های اشخاص از اهداف متعالی می‌شوند.

فرهنگ ايثار و شهادت سرمايه بزرگی برای جمهوری اسلامی است

گروه سیاسی: معاون اول رئیس‌جمهور با تأكيد بر اينكه اين فرهنگ و روحيه سرمايه بزرگ معنوي است كه در اختيار نظام جمهوری اسلامي قرار دارد، گفت: مهم‌ترين سرمايه كشور نه چاه‌هاي نفت و تجربه‌هاي مديريتي كه فرهنگ ايثار و شهادت است زيرا ما مي‌توانيم با اتكاي بر اين فرهنگ، راه بنيان‌گذار انقلاب اسلامي كه امروز نيز توسط رهبر معظم انقلاب تبيين مي‌شود، ادامه دهيم.
یادداشت
گفتگو
گزارش