iqna

طب در اسلام برای پیشگیری است نه درمان

گروه سلامت: مدیر سابق انجمن علمی طب سنتی ایران با بیان اینکه اسلام دستورات پی‌شماری برای سلامت دارد گفت: عمده این دستورات برای پیشگیری است نه درمان.

معلمان با سلیقه و درایت شور حسینی را در دانش آموزان با شعور همراه کنند

گروه جامعه: دبیرکل کانون مدارس اسلامی معتقد است که انتقال مفاهیم عاشورایی نیاز به ذوق و سلیقه معلم دارد تا در هر موضوعی نمود پیدا کند و به جذاب ترین شکل ممکن ارائه شود.

مجوز 92 هزار هیئت مذهبی تمدید شد/ ضرورت هدایت نذورات به سمت موارد فرهنگی

گروه جامعه: معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی از تمدید مجوز فعالیت 92 هزار هیئت مذهبی در دهه محرم خبر داد.

استفاده از ظرفیت قرآنیان در برنامه‌های محرم/ مشارکت 12 هزار هیئت مذهبی برای تبیین قیام عاشورا

گروه جامعه: معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف ضمن اشاره به برنامه‌های سوگواره بصیرت عاشورایی، از جایگاه قرآن در هیئت‌های مذهبی سخن گفت و افزود: با توجه به مسئله تبیین و ترویج مبانی قرآنی که اصل قیام عاشورا بر آن استوار است، برنامه‌ای را برای استفاده از ظرفیت قاریان قرآن در برنامه‌های محرم و صفر پیش‌بینی کرده‌ایم.

آمادگی وزارت بهداشت برای کمک به میانمار

گروه سلامت: سخنگوی وزارت بهداشت از آمادگی وزارت بهداشت در رابطه با کمک به مسلمانان میانمار خبر داد.

خبرهای خوب برای بازی‌سازان در مراسم رونمایی

گروه شبکه‌های اجتماعی: مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مراسم رونمایی از دو بازی ایرانی خبرهای خوبی را برای بازی‌سازان ارائه کرد.

خیال‌بافی در بیان فضائل و مصائب اهل بیت(ع) ممنوع

گروه جامعه: تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم در همایش ستایشگران حسینی ضمن تفسیر آیات قرآن در خصوص مداحی هشدار داد: مداحان مراقب باشند شعرشان برای اهل بیت(ع) خیال‌بافی خودشان نباشد.

اعزام بیش از 300 نفر از پزشکان فارس برای اربعین 96

گروه سلامت: رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس از اعزام بیش از 300 پزشک و کادر پزشکی به کربلای معلا برای خدمت‌رسانی در اربعین 96 خبر داد.

ترویج فرهنگ عاشورا وظیفه تمامی دستگاه‌های اجرايی كشور است

گروه جامعه:‌ مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران با بیان اینکه توسعه و ترویج فرهنگ عاشورا وظیفه تمام ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی كشور است گفت: شهرداری تهران نیز در این راستا با برگزاری نمایشگاه عطر سیب به دنبال حمایت از هیئت‌های مذهبی و ترویج فرهنگ عاشورا است.

کاهش بیماری‌ها در حج 96

گروه سلامت: معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت از کاهش میزان بیماری‌ها و تعداد بیماران در حج 96 خبر داد و گفت: آموزش‌های پیش از اعزام در خصوص رعایت بهداشت، عامل کاهش بیماری‌های حج بوده است.

پیشرفت طرح بازسازی ایوان و گلدسته‌های حرم مطهر علوی به همت متخصصان ایرانی+تصاویر

گروه جامعه: رئیس ستاد بازسازی عتبات نجف اشرف از پیشرفت طرح مرمت و بازسازی ایوان تاریخی و گلدسته‌های حرم مطهر علوی خبر داد.

اجرای طرح مهر تحصیلی با اهدای 40 هزار بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان مستعد

گروه جامعه: طرح مهر تحصیلی ‌در راستای اجرای نیات موقوفات منطبق با کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان مستعد، امسال با اهدای بیش از 40 هزار بسته لوازم‌التحریر تولید داخل‌ در بین دانش‌آموزان سراسر کشور اجرا می‌شود‌.

تبلیغ جریان فکری مغایر با اندیشه اسلامی ممنوع

گروه فناوری اطلاعات: در بخشی از بند سوم ماده پنجم آمده است که تبلیغ جریان‌های فکری مغایر با اندیشه‌های اسلامی در فضای مجازی جرم محسوب می‌شود.

جوانان را همچون اوایل انقلاب در اداره کشور سهیم کنیم

گروه جامعه: معاون ساماندهی امور جوانان خواستار بهره‌مندی از ظرفیت جوانان در اداره کشور همچون سال‌های اولیه انقلاب اسلامی ایران شد.

برگزاری کارگاه‌های «مبانی اندیشه اسلامی» ویژه دختران نخبه

گروه جامعه: کارگاه‌های مبانی اندیشه اسلامی در شش محور بنیادین از سوی بنیاد نخبگان استان تهران ویژه دختران برتر و مستعد برگزار می‌شود.
یادداشت
گفتگو
گزارش