کد خبر: 3646864
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۲
گروه بین‌الملل: به همت مجلس وحدت مسلمین (شاخه مولتان) و به منظور بزرگداشت مقام سیدالشهدا(ع) همایش «محسن انسانیت» با حضور علما و دانشمندان شیعه و سنی پاكستان، برگزار شد.
شیعه و سنی در همایش بزرگداشت امام حسین(ع) پاکستان + عکسبه گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت مجلس وحدت مسلمین (شاخه مولتان) و در ایام عزاداری برای حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، همایش «محسن انسانیت» با حضور علما، مشایخ و دانشمندان شیعه و سنی، در سالن اجتماعات تی هاوس مولتان پاكستان برگزار شد.
 
در این همایش علما و مشایخ سنی و شیعه بر این موضوع تأكید كردند كه تمام مسلمانان وحدت خود را به ویژه در ماه محرم‌الحرام حفظ كنند و به دشمنان اجازه ندهند كه بین آنها تفرقه ایجاد کرده و بذر دشمنی و اختلاف در میان مسلمانان بیفکنند.
 
سخنرانان همچنین بیان كردند كه ماه محرم، ماه وحدت امت اسلامی در پرتو محبت به اهل بیت(ع) و خاندان رسالت است و از این وحدت باید پلی برای غلبه بر ظلم و استکبار بسازند.
 
شركت‌كنندگان همچنین تأكید كردند: باید برای احیای كلمه حق و ترویج دین مبین اسلام، پیمان ببندیم.
 
زاهده بخاری، نماینده خانه فرهنگ ایران در مولتان نیز در سخنرانی كوتاه خود در این همایش گفت: حضرت امام حسین(ع) و اصحاب باوفایش در كربلا، پرچم حق را برافراشته نگهداشتند. نجات تمام مسلمانان فقط با پیروی از راه حسین ابن علی(ع) محقق می‌شود؛ چون امام حسین(ع)، کشتی نجات و چراغ هدایت برای بشریت است.
 
در همایش مولتان علامه سید اقتدار حسین نقوی، از رهبران مجلس وحدت مسلمین، سید اسد عباس نقوی، از اعضای این مجلس، شفقت حسنین، عضو كمیته ایالتی برای امنیت، مخدوم عباس رضا مشهدی، آصف محمود اخوانی، امیر جماعت اسلامی مولتان، عمران مصطفی قادری، نهضت سنی، امجد چشتی، دبیركل جمعیت علمای پاکستان، قاری فیض بخش اخوی، از جماعت اهل سنت مهر، عمر فاروق پهلوی، عضو شورای امنیت، غضنفر ملک، محمد اصغر، سلیم عباس صدیقی، خواجه عاشق حسین سعیدی، نماینده منهاج القرآن پاكستان و جمعی دیگر از علما و مشایخ و نیز زاهده بخاری، به نمایندگی از خانه فرهنگ ایران در مولتان، حضور داشتند/.

شیعه و سنی در همایش بزرگداشت امام حسین(ع) پاکستان + عکس

شیعه و سنی در همایش بزرگداشت امام حسین(ع) پاکستان + عکس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: