iqna

معرفی منتخبان مسابقه نقاشی «پلیس و کودک» در لرستان

گروه فرهنگی: منتخبان مسابقه نقاشی «پلیس و کودک» دوشنبه، 24 مهرماه در استان لرستان معرفی شدند.

مرگ؛ حقیقتی مانند تولد/ترس از مرگ را کنار بگذاریم

گروه معارف: مرگ حقیقتی است که مانند تولد وجود دارد و هیچ کدام از این دو حادثه مهم در کنترل و اختیار بشر نیست. مرگ نشانه بزرگی است برای محدودیت‌ دنیا.وجود مرگ به‌عنوان پایان دنیا و شروع زندگی جاوید، تذکری است بر ناپایداری دنیا و انسان واقع‌بین با وجود مرگ، به دنیا دل نمی‎بندد.

سخنان ترامپ نشانه ضعف دولت آمریکا در برابر ایران است

گروه سیاسی: مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را نشانه ضعف و استیصال دولت این کشور در مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

مشارکت خانواده‌ها در فعالیت‌های کانون‌های مساجد تقویت شود

گروه فرهنگی: مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان، با تاکید بر افزایش و تقویت مشارکت خانواده‌ها در فعالیت‌های کانون‌های مساجد، گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید با فعالیت‌های گسترده مذهبی و فرهنگی هرچه بیشتر در جامعه اعتمادسازی کنند.

پذیرایی روزانه 6 هزار زائر اربعین در موکب اوقاف

گروه اجتماعی: مدیرکل اوقاف لرستان با بیان این‌که موکب مشترک اوقاف استان‌های لرستان، مازندران، سمنان و گیلان در شهر کوت عراق و با نام‌ حضرت علی‌اصغر(ع) برپا خواهد شد، گفت: در موکب اوقاف که به مدت 16 روز برپاست روزانه از شش هزار زائر اربعین پذیرایی می‎شود.

وقف زمین در خرم‌آباد با هدف تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند و کمک به بیماران صعب‌العلاج

گروه اجتماعی: عبدالرحمان قاضی، واقف خیر‌اندیش خرم‌آبادی ملک خود را به ارزش 40 میلیارد ریال وقف تهیه جهیزیه نوعروسان نیازمند و کمک به بیماران صعب‌العلاج و سرطانی کرد.

ساخت 180 واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد لرستان

گروه اجتماعی: مدیرکل کمیته امداد لرستان با بیان این‌که 180 واحد مسکونی برای مددجویان شهری و روستایی ساخته و یا خریداری‌ شده است، گفت: تا پایان امسال 197 واحد مسکونی برای مددجویان شهری و 130 واحد مسکونی نیز برای مددجویان روستایی خریداری و یا ساخته خواهد شد.

66 هزار سالمند لرستانی تحت پوشش کمیته امداد هستند

گروه اجتماعی: معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد لرستان با بیان این‌که مسئولان، ترویج و اهمیت بیمه‌های اجتماعی را بیش‌ازپیش مدنظر قرار دهند، گفت: ۶۶ هزار و 709 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد لرستان را افراد سالمند تشکیل می‌دهند،

صداقت و آرامش؛ اولویت زندگی بشر/ لزوم بهره‌گیری از سیره علوی در این زمینه

گروه فرهنگی: مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد لرستان با اشاره به این‌که اولویت کنونی زندگی بشری رسیدن به آرامش و اطمینان و احیای دوباره صداقت در جامعه بشری است، افزود: در عرصه بین‌المللی نیز رسیدن به آرامش مهم‌ترین دغدغه زندگی بشری است و استیصال به صلح و هم‌زیستی بشری است که باید با عنایت به سیره علوی به آن رسید.

دی‌ماه؛ لرستان میزبان جشنواره ملی «شعر آیات»

گروه فعالیت‌های قرآنی: لرستان طی دی‎ماه امسال میزبان جشنواره ملی «آیات» در رشته شعر خواهد بود که در این راستا فراخوان ارسال آثار جهت این جشنواره اعلام و به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های کشور ارسال شده است.
یادداشت
گفتگو
گزارش