iqna

اساس قرآن بر پایه علم و آگاهی است

گروه فعالیت‌های قرآنی: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اساس قرآن بر پایه علم و آگاهی است، چرا که در عصری که ما زندگی می‌کنیم علوم انسانی به آخر خط می‌رسد و علوم الهی درخشش پیدا می‌کند.

اختتامیه جشنواره قرآنی بشارت نور برگزار شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: اختتامیه جشنواره قرآنی بشارت نور به همت فرهنگسرای قرآن و عترت مشهد برگزار شد.

اختتامیه جشنواره قرآنی بشارت نور

اختتامیه جشنواره قرآنی بشارت نور عصر دیروز شنبه 4 تیر با حضور آیت الله حائری شیرازی و حامد علیزاده نفر اول مسابقات بین المللی قرآن مالزی در تالار شهر میدان شهدا مشهد برگزار شد.

ویژه برنامه‌های عید فطر سیما خراسان رضوی

گروه فرهنگی: معاون مرکز سیمای خراسان رضوی گفت: ویژه برنامه‌های خاصی با مضامین مختلف برای عید فطر در نظر گرفته شده است که از جمله می‌توان به ویژه برنامه «سفره‌های همدلی»، «جنگ رمضان» اشاره کرد.

هم‌افزایی بیشتر دستگاه‌ها موجب احیا دوباره ستاد تشییع شهدا شد

گروه فرهنگی: معاون فرهنگی و اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: به دلیل هم‌افزایی بیشتر دستگاه‌ها و اینکه هر دستگاه رسالت خود را در زمینه تشییع شهدا به خوبی انجام دهد، این ستاد به این نتیجه رسید که به صورت تشکیلاتی دوباره راه‌اندازی و احیا شود.

ویژه برنامه عید فطر رادیو برون مرزی برای کودک و نوجوان

گروه فرهنگی: تهیه کننده برنامه «شاپرک» رادیو دری گفت: ویژه برنامه «شاپرک» با محوریت مفاهیم دینی و آموزش زندگی به کودکان و نوجوانان به روی آنتن رادیو دری می‌رود که همزمان با عید سعید فطر برنامه‌های ویژه‌ای برای مخاطب کودک و نوجوان در نظر گرفته است.

بیشتر شعرهای حافظ در خصوص عید فطر جنبه کنایی و استعاری دارد

گروه فرهنگی: یک استاد ادبیات فارسی عنوان کرد: اشعار حافظ دارای جنبه‌های ایهامی در معانی و الفاظ است و بیان وجود نگاه رمضان گریزانه و عشرت‌جویانه در اشعار حافظ درست نیست، بیشتر شعرهای حافظ در خصوص عید فطر و رمضان به جنبه‌های کنایی و استعاری توجه دارد.

خاطره علیزاده از مسابقات قرآن مالزی/ وقتی در مراسم عروسی قرآن خوانده می‌شود

گروه فعالیت‌های قرآنی: قاری بین‌المللی قرآن ضمن اشاره به خاطره‌ای از مسابقات کشور مالزی، گفت: در ضمن این مسابقات همه متسابقان به مراسم عروسی فرزند یکی از وزرای مالزی دعوت شدند و در این مراسم دیدم که مردان با لباس سفید و زنان محجبه به تلاوت و ختم قرآن کریم برای هدیه به عروس و داماد پرداختند، رسمی که ما فقط در مراسم ختم درگذشتگان داریم.

اختتامیه هفتمین دوره ترتیل‌خوانی قرآن کارکنان قطار شهری مشهد برگزار شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: اختتامیه هفتمین دوره ترتیل‌خوانی قرآن کریم کارکنان شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد با حضور قاری بین‌المللی قرآن همراه با تجلیل از فعالان قرآنی این مجموعه در مشهد برگزار شد.

عید فطر، عید بازگشت به خویشتن

گروه اجتماعی: روزه‌داری رازی دارد که آن تقویت اراده است، از همین رو عید فطر، عید بازگشت به خویشتن است.
یادداشت
گفتگو
گزارش