کد خبر: 3748770
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: برنامه‌نویسی برای تمام‌الکترونیک برگزار کردن مرحله کشوری مسابقات قرآن انجام شده است، این اپلیکیشن به صورت آزمایشی در مرحله استانی مورد بهره‌برداری قرار گرفت تا نقاط ضعف مشخص و رفع شود.

مرحله کشوری مسابقات قرآن اراک به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام حسین دلاوری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، در حاشیه مرحله استانی 41اُمین دوره مسابقات قرآن اوقاف در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، گفت: هر سال سعی داریم مسابقات قرآن اوقاف در مرحله استانی تخصصی‌تر و روند اجرایی بهتر و منسجم‌تر از سال قبل برگزار شود.
وی تصریح کرد: ویژگی امسال مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه در مرحله استانی اجرای برخی برنامه‌ها و طرح‌های کشوری در این مرحله از مسابقات بود، در یک‌سال گذشته اداره قرآنی  سازمان اوقاف و امور خیریه فعالیت خود برای مدیریت مسابقات مرحله کشوری را آغاز کرده است، امید است در این مدت شاهد برگزاری محافل قرآنی با کیفیت و کمیت کافی باشیم.

برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه راه‌یافتگان به فینال
دلاوری با اشاره به اینکه مسابقات مراحل شهرستانی و استانی چهل‌و‌یکمین دوره مسابقات قرآن این سازمان از نظر کمی و کیفی با سال‌های قبل متفاوت بود، اظهار کرد: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه قبل از برگزاری مرحله استانی دوره آموزشی تخصصی ویژه متسابقان راه‌یافته به این دوره از مسابقات را جهت ایجاد سلامت روانی و ارتقاء اعتماد به نفس و توانمندسازی شرکت‌کنندگان برگزار کرده است، برگزاری این دوره‌های آموزشی ویژه متسابقان راه‌یافته به مرحله کشوری نیز برگزار می‌شود.
این مقام مسئول در پاسخ به اعتراض متسابقان در تأخیر شروع مسابقات و استفاده از داوران بومی گفت: اعتراض شرکت‌کنندگان در تأخیر به جاست، ما تمامی سعی خود را برای شروع به موقع مسابقات به کار گرفتیم اما به‌دلیل عدم حضور متسابقان از شهرهای دیگر و عدم حضور به موقع تعدادی از داوران ناچار به تأخیر در شروع بودیم.

داوران بومی، سوابق داوری‌شان را برای سازمان ارسال کنند
وی ادامه داد: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه تمام تلاش خود را برای حضور داوران بومی به کار گرفت، حتی برخی از مسئولان حضور حداکثری داوران در مرحله استانی را مخالف آئین‌نامه می‌دانستند اما با پیگیری‌ای که صورت گرفت اسامی برای داوری به تهران جهت بررسی در کمیته فنی ارسال شد که 10 نفر از آنان پذیرفته شدند. سعی داریم برای سال آینده از داوران شهرستانی که واجدالشرایط برای داوری هستند استفاده کنیم، داورانی که به ظن خودشان دارای شرایط لازم داوری در مسابقات قرآن اوقاف هستند سوابق داوری خود را به اداره اوقاف استان ارسال کنند تا پیگیری جهت تأیید سوابق انجام شود. در صورت تأییدیه سازمان از سال‌های بعد در لیست داوران استانی قرار می‌گیرند.

مرحله کشوری مسابقات اوقاف اراک، بصورت الکترونیکی برگزار می‌شود
دلاوری افزود: برنامه‌نویسی برای تمام‌الکترونیک برگزار کردن مسابقات مرحله کشوری انجام شده است، این اپلیکیشن به صورت آزمایشی در مرحله استانی مورد بهره‌برداری قرار گرفت تا نقاط ضعف مشخص و رفع شود.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از شرکت‌کنندگان از حضور داوران گلایه‌مند بودند، بیان کرد: استان مرکزی دارای ظرفیت بسیار خوب قرآنی در همه رشته‌هاست، استان دارای داوران بسیار خوبی است که در استان‌های یدگر از آنان استفاده می‌شود چرا ما خودمان از این ظرفیت استفاده نکنیم، ما از داوران بومی دارای شرایط داوری در مسابقات قرآنی اوقاف استقبال می‌کنیم.

لزوم تقویت گروه‌های تواشیح استان
دلاوری تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای تقویت گروه‌های تواشیح استان باید انجام شود تا از لحاظ کمی و کیفی رشد کنند. در سال‌های قبل گروه‌های تواشیح استان در سطح کشور شناخته شده و مورد تأیید بودند، درخواست تقویت گروه‌های تواشیح از سوی خبرگزاری ایکنا مطالبه به حق و به جایی است که با پیگیری لازم و سازماندهی گروه‌ها قطعاً به نتیجه می‌رسد.

آمادگی اوقاف استان برای دعوت از اساتید کشوری رشته تواشیح
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ترکیب گروه‌های تواشیح از چندین نفر است قطعا کار و فعالیت در این بخش را سخت می‌کند. سعی ما بر این است اگر استقبالی از سوی علاقه‌مندان وجود داشته باشد از اساتید کشور برای آموزش دعوت می‌کنیم، اگر لازم است مربیانی در این رشته تربیت شوند آمادگی خود برای هر‌گونه همکاری را اعلام می‌کنیم. بدون شک پایه‌گذاری و رسیدن به نقطه مطلوب در رشته تواشیح با کار فنی و اصولی امکان‌پذیر است. با معاونت صداو‌سیمای استان در بخش مدیحه‌سرایی و سحرخوانی به ویژه در روستاها برنامه‌هایی داریم که در آینده عملیاتی می‌شود.
انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: